Lipsa isofix CR-V RD1 2001, 2.0 147 CP

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Lipsa isofix CR-V RD1 2001, 2.0 147 CP

Buna ! As dori sa cer putin ajutor. De 5 ani sotia foloseste un CR-V 2.0 benzina, model din 2001 147 CP, prima generatie, iar acum cand a venit momentul sa montam un scaun pentru copil cu sistem de prindere Isofix, am vazut ca masina nu e dotata cu clemele de metal de care se prind picioarele de prindere de la scaunul copilului. Mai foloseste cineva scaun de copil cu sistem Isofix in CRV prima generatie? Stie cineva daca se pot cumpara clemele respective de la Dealerul Honda eventual si daca se pot monta ulterior? Pe ceva forum din America am citit ca modelele de Canada au avut clemele din fabrica, iar la restul se poate cumpara si monta, eu m-am uitat sub scaun, am vazut un singur surub de care nu este prins nimic altceva, nu am idee, unde se prind clemele, chiar daca as reusi sa cumpar de undeva. Daca a mai cumparat cineva din Europa de undeva, si le-a si montat, rog sa ma ajute. Multumesc mult !
    1998 DC2 Integra Type-R Championship White http://hondafan.etp.ro/gallery/v/issuuu/Integra/

Eu unul n-am auzit la vreo mașină sa se prindă acele cleme daca masina n-a fost prevăzută cu așa ceva din fabrica.Singura soluție pe care ți-o recomand e sa schimbi scaunul copilului,sa fie cu prindere in centura.Unele scaune sunt cel puțin la fel de bune și sigure,chiar daca da prindere in centura.Eu la ai mei copii folosesc Inglesina Marco Pollo cu prindere in centura,chiar daca masinile sunt prevazute cu isofix.Succes!

Comment

Working...
    X