Civic Mk 8 - Reconditionare caseta directie

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Civic Mk 8 - Reconditionare caseta directie

Salutare.
    Exista cineva care a reconditionat caseta de directie la Civic 8th gen cu rezultate ok in timp? Este o problema generala la ele si ar fi interesant de gasit o solutie ceva mai ieftina decat inlocuirea cu una noua.
    Eu am mai reconditionat la un client de-al meu la o laguna 2 si nu a tinut decat 1 an, dar cred ca nu a fost reparata ok de firma unde am trimis-o.

Originally posted by bogdi12001 View Post
    Salutare.
    Exista cineva care a reconditionat caseta de directie la Civic 8th gen cu rezultate ok in timp? Este o problema generala la ele si ar fi interesant de gasit o solutie ceva mai ieftina decat inlocuirea cu una noua.
    Eu am mai reconditionat la un client de-al meu la o laguna 2 si nu a tinut decat 1 an, dar cred ca nu a fost reparata ok de firma unde am trimis-o.
    Si pe mine m-ar interesa sa fac operatiune asta. O caseta de directie noua sare de 8000 RON...

Comment

Am gasit la un tip in Rusia niste bucse facute pt caseta asta si nici macar nu trebuie demontata caseta. Se introduce din exterior dupa demontarea bieletei. Trebuie sa vad daca trimite in Romania.

Click image for larger version

Name:	Ik1G9dn9XCw.jpg
Views:	26
Size:	36.1 KB
ID:	873140
      Asa arata bucsa.
      Pe interior are introdus un material cu frictiune redusa care sa nu uzeze cremaliera.
      Bucsa se introduce dupa demontarea bieletei de directie si se preseaza dinspre exterior.
      Last edited by bogdi12001; 25-11-20, 18:00.

Comment

Working...
      X