yobit net
Descarcare electrostatica sau contact slab la masa Civic Sedan 2005-2011 - Hondafan

Descarcare electrostatica sau contact slab la masa Civic Sedan 2005-2011

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Descarcare electrostatica sau contact slab la masa Civic Sedan 2005-2011

Salut,

Incepe sa ma dispere faptul ca ma curentez de fiecare data cand ating portiera atunci cand ies din masina. Poate fi din cauza acumularii de electricitate electrostatica cat timp stau in masina, dar ma gandesc ca poate ca pe undeva este un contact slab la masa. Care ati patit asta si ce solutii ati aplicat?

O verificare la bornele bateriei si a contactului la masa, cred ca nu ar strica.
    Altfel, e bine sa vada un electrician auto, priceput...
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

Asa patesc si eu la ambele masini, si la civic si la matiz. Depinde probabil si cu ce esti imbracat.

Comment

Eu am gasit rezolvarea.... schimba incaltamintea sa vezi cum se rezolva!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

Comment

Tine de doua lucruri: imbracamintea si umiditatea pielii. Pe-a doua nu o prea poti schimba insa imbracamintea da.
          "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

Comment

Si eu patesc asta cu portiera, dar e de la o anumita imbracaminte ca ma curentez si prin casa cand ating ceva din fier, mi-a intrat in obisnuinta si incerc sa imping portiera cu dosul palmei sau cu maneca de la geaca.

Comment

Working...
            X