yobit hitbtc digifinex
Zgomot rulare Civic - Hondafan

Zgomot rulare Civic

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Zgomot rulare Civic

salut.

tocmai m-am intors de la prima plimbare mai lunga cu noul civic. am facut drumul Bucuresti-Constanta pe autostrada cu cruise controlul setat pe 130km/h.

toate bune si frumoase, insa zgomotul de rulare mi s-a parut cam mare. primii citiva kilometri de A2 dinspre Bucuresti au fost ingrozitori. sint sigur ca drumul e de vina (pentru ca de exemplu asfaltul de pe poduri e extrem de silentios), dar mi-am propus sa tapitez usile, podeaua si alte cotloane cu un material de antifonare.

exista cineva care a documentat o astfel de operatiune pe un civic:
    http://www.civinfo.com/forum/how/524...isolation.html

am doua intrebari:

imi afecteaza in vreun fel garantia instalarea unui astfel de material?

exista vreun atelier serios in Bucuresti care se ocupa si de asa ceva, sau trebuie sa iau surubelnita si manualul de service in primire?

mersi,
    peter
    '08 Civic 5D 1,8 M/T
    XL700V Transalp

Vezi ca Doc a facut asa cu CTR-ul si a iesit f bine.
    Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
    2 roti

Comment

Insonorizare pe CIVIC pe drumurile noastre ....hmm...imi place sunetul original scos de denivelari + ca asa stiu cum sa imi adaptez viteza in functie de traseu incat sa nu-mi chinui articulatiile.

Daca o insonorizezi atunci chiar zgomotul va fi foarte mic ceea ce uneori nu este chiar indicat.

Unul dintre cei mai buni martori de bord ai unei masini ramane auzul soferului

Comment

Working...
      X