Ce probleme ati avut cu Civicul Mk8 (2006 - 2011)?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    andreotti daca ajungi prin BUC pe b-dul iuliu maniu linga magazinul Plus este o firma care numai cu roof rackuri si toate accesoriile se ocupa. Am intrebat si eu pt civic si costa 350 ron barele transversale. Pe urma iti iei tu ce fel de portbagaj vrei tu. Barele nu se prind cu magnet. M-a interesat acest lucru deoarece imi trebuie si mie pt suportul de skiuri. Daca te duci la honda au si ei dar tot ansamblul bare transversale+portbagaj costa undeva la 750 EU.
    honda civic 5D 2,2 diesel 2007

    Comment


    • #32
      Oops!! M-au lasat pompele de la haion!! A mai patit careva acest lucru?
      '10 Accord Tourer 2.0 i-VTEC Executive White Pearl
      Previously owned: '06 Civic 5D 1.8 i-VTEC Executive Navi Galaxy Grey
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/XquiZZiT/

      Comment


      • #33
        cred ca frigul..are responsabilitate si el! :wink:
        ex CL7 AT 2006
        CN1 Sport 2005
        KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

        "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

        Comment


        • #34
          Care frig??? Tocmai de-asta ma mir, ca temperaturile nu au mai scazut sub 0 grade de prin noiembrie, ploua intr-una si mi se plictiseste snowboardu'. Tre' sa merg cate 3-4 sute de km inspre nord (locuiesc chiar in sudul Finlandei) ca sa gasesc ceva zapada. Ma apuca dracii cand vad cata zapada e in Romania, si cand ma gandesc ca se prabusea Postavaru peste mine...
          '10 Accord Tourer 2.0 i-VTEC Executive White Pearl
          Previously owned: '06 Civic 5D 1.8 i-VTEC Executive Navi Galaxy Grey
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/XquiZZiT/

          Comment


          • #35
            esti de coma!!!!in tara lui mos craciun ploua .man,am o alta ipoteza..daca ti-au vandut o masina pt europa de est?? :wink: .just in case :weedman:
            ex CL7 AT 2006
            CN1 Sport 2005
            KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

            "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

            Comment


            • #36
              Hehe, pur geografic vorbind sunt la fel de "estic" ca si in Romania, ambele tari situandu-se pe acelasi meridian. Dar la ce vreme e afara ma tot uit pe harta sa vad daca nu cumva sunt mai la sud de paralela 45, ci nu la o aruncatura de bat de cercul polar. Doamne...s-a intors planeta cu nordu'n sud!!
              '10 Accord Tourer 2.0 i-VTEC Executive White Pearl
              Previously owned: '06 Civic 5D 1.8 i-VTEC Executive Navi Galaxy Grey
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/XquiZZiT/

              Comment


              • #37
                Zgomote dubioase suspensie honda Civic 1.8-IVTEC 140CP

                Salut,
                Sunt posesorul un Honada Civic achizitionata in luna septembrie 2007.
                Pana in prezent sunt multumit de masina(niste greetasi in bord cand e frig da merge ) la trecerea peste denivelari se aude un zgomot ciudat la suspensia fata parca ar freca cauciucul de aripa?(Mai ales partea stanga)
                Momentan e incaltata cu gume de iarna iar acestea le-am pus comform marimii din talon.
                Stie careva ce ar putea fi?
                2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                Comment


                • #38
                  Salut si felicitari de achizitie.

                  Te asteptam cu un topic la My Civic. Si poze

                  Referitor la problema, cel mai bine e sa faci o vizita in service.
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    un pic off-topic: ticker, vad ca deja ai 434 de mesaje. dupa cate ai voie sa intri in posesia civic-ului? :wink: :lol:
                    2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                    2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                    2000 Honda S2000 Berlina Black
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                    Comment


                    • #40
                      Fanii adevarati "se cunoaste" :lol: Sambata il iau. :wink:
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        of, nu mai trec zilele astea odata ... :lol:
                        2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                        2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                        2000 Honda S2000 Berlina Black
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                        Comment


                        • #42
                          Ticker zi-le si cat o stea pe bara dupa ce o iei... :lol:
                          Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                          2 roti

                          Comment


                          • #43
                            O sa zic, dar la "My Civic" :P
                            Gata cu off topicul! :lol:
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Chiar, o problema identificata. S-a ars led-ul care lumineaza butonul de blocare a geamurilor spate si dreapta fata
                              Apropo: stie cineva ptr ce e led-ul albastru inclus in consola unde ai butoanele ptr lumina si plierea 'jaluzelelor' ?
                              Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                              2 roti

                              Comment


                              • #45
                                Sigur e LED si nu e bec? La Laguna am descoperit cu surprindere ca multe "LED-uri" sunt becuri de fapt.
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X