Ce probleme ati avut cu Civicul Mk8 (2006 - 2011)?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la nimeni nu mai fasaie dupa oprirea motorului si folosirea AC mai mult timp? Curge apa din condens sub ea si fasaie ceva vreo 15 min..
    B-55-MSS Civic 5D 1.8 Black '08 Tottenham Hotspur 4 life!

    Comment


    • Cum sa curga condens 15 minute? Condensul se formeaza doar in timpul cat functioneaza A/C.
      Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
      2 roti

      Comment


      • Originally posted by tottenham_1882 View Post
        la nimeni nu mai fasaie dupa oprirea motorului si folosirea AC mai mult timp? Curge apa din condens sub ea si fasaie ceva vreo 15 min..
        Nu cumva se inchid gurile de ventilatie si se aude un zgomot? Asa imi facea mie la opel astra chiar si cand schimbam modul de distributie a aerului se auzea ceva... Iar condens e normal sa se creeze si sa picure sub masina.
        2008 Honda Civic 5d i-shift

        Comment


        • Dupa ce opresc masina picura sub masina cateva minute... In timpul asta se aude un fasait ca de apa asa cam 10 minute si dispare in timp..
          B-55-MSS Civic 5D 1.8 Black '08 Tottenham Hotspur 4 life!

          Comment


          • Originally posted by tottenham_1882 View Post
            Dupa ce opresc masina picura sub masina cateva minute... In timpul asta se aude un fasait ca de apa asa cam 10 minute si dispare in timp..
            Problema cu picuratul care de fapt nu e problema, m-a bagat si pe mine in sperieti pana am fost asigurat de colegii de pe forum ca e normal. Cu fasaitul nu stiu ce sa zic.. poate iti face condens si pe tuburile de aer si cand il opresti se scurge dar eu nu am observat asta..
            Chiar o sa incerc a il dau pe LO la turatie maxima si apoi il opresc brusc sa vad ce se intampla
            ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
            ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

            Comment


            • Eu am parcare subterana si e liniste.. Cand este f cald afara si merge aerul puternic si mai mult timp, gen 20 min etc, opresc motorul, sub ea se scurge apa si dupa vreo 15 sec de la oprire incepe sa fasaie.
              B-55-MSS Civic 5D 1.8 Black '08 Tottenham Hotspur 4 life!

              Comment


              • Am si eu o problema, am observat ca atunci cand rulezi pe un drum cimentat sau cu mai multe petece, se aude un zdranganit destul de tare pe spate.Intra ceva in rezonanta..si se aude destul de tare.
                Sa descriu zgomotului o cana pe ceva din lemn, o ridici dintr-o parte 2-3 cm si i dai drumu....se reproduce exact zgomotul.. la masina este la fiecare obstacol intalnit.

                A mai avut cineva ..problema asta?

                Comment


                • Originally posted by PwR View Post
                  Am si eu o problema, am observat ca atunci cand rulezi pe un drum cimentat sau cu mai multe petece, se aude un zdranganit destul de tare pe spate.Intra ceva in rezonanta..si se aude destul de tare.
                  Sa descriu zgomotului o cana pe ceva din lemn, o ridici dintr-o parte 2-3 cm si i dai drumu....se reproduce exact zgomotul.. la masina este la fiecare obstacol intalnit.

                  A mai avut cineva ..problema asta?
                  Eu am o astfel de vibratie atat la drumuri proaste cat si daca plec cu ea mai subturata dar mi-am dat seama de unde e.. mai trebuie doar sa o rezolv.
                  La mine e teava de esapament de pe partea dreapta. Culmea e ca nu loveste nimic dar se aude cam asa cum ai descris tu. Poate, sa zicem, cu o frecventa mai mare decat cana pe lemn..
                  ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                  ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                  Comment


                  • Intrebare, la voi temperatura la apa creste pana la jumatatea indicatorului? La mine creste pana spre jumatate minus 2 luniute.. E normal?
                    B-55-MSS Civic 5D 1.8 Black '08 Tottenham Hotspur 4 life!

                    Comment


                    • Asa creste si la mine
                      '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

                      Comment


                      • pe la vreo 1500-2000 km s-a defectat afisajul cumputerului de bord (afisa un patrat alb pe toata suprafata) - s-a rezolvat pe garantie (a fost schimbat)
                        silence is sexy.
                        civic 5D 1.8

                        Comment


                        • Oare cei de la Asko nu pot face nimic din electronica masinii sa mareasca putin turatia la relanti sa nu mai avem problema acelui tremurat? A intrebat cineva?
                          B-55-MSS Civic 5D 1.8 Black '08 Tottenham Hotspur 4 life!

                          Comment


                          • Originally posted by tottenham_1882 View Post
                            Oare cei de la Asko nu pot face nimic din electronica masinii sa mareasca putin turatia la relanti sa nu mai avem problema acelui tremurat? A intrebat cineva?
                            E chiar asa deranjant?
                            "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                            '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                            Comment


                            • Eu sincer de cand folosesc Top 99 de la petrom si Efix 95 nu mai am acel tremurat.
                              '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                              Fosta:
                              '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                              Javascript motherfucker in Iasi?
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                              Comment


                              • Eu nu mai am tremuratul daca aprind farurile sau proiectoarele. Daca ar fi relantiul cu 100 rpm mai mult nu ar mai tremura, este prea jos.
                                B-55-MSS Civic 5D 1.8 Black '08 Tottenham Hotspur 4 life!

                                Comment

                                Working...
                                X