Ce probleme ati avut cu Civicul Mk8 (2006 - 2011)?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by dare50
    folia e transparenta, nu se vede nici o diferenta de culoare, se vede doar limita dintre cu si fara folie; poti pune si toata capota dar e scumpa tare folia
    pai oricum trebuie sa fac toata capota...ca toata e ciuruita. si pe aripi putin...
    cat de scumpa e...?!?...ca m-ai facut curios...
    nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

Comment

• Toto, ia de aici:

http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewto...er=asc&start=0
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

• Eu am luat adeverinta pt capota si am revopsit-o. O zgirii cu cheia si spui ca asa ai gasit-o. Acum scriu din cafe internetul de la sectia de constatari pt sectorul 1 de pe calea grivitei. De ce sint aici ? Pt ca imi trebuie adeverinta sa schimb parbrizul care este de tot RAHATUL . Zgiriat de la stergatoare , sablat, si culmea zgiriat de la cirpa cu care il sterg de praf. Asta in numai 1 an de folosinta si 28 000 km. :x Asa l-am gasit, spart in parcare exact cind m-am hotarit sa il schimb. :wink:
        honda civic 5D 2,2 diesel 2007

Comment

• Ati ..bineinteles ca dau...cum nu ...
          Vrei sa pui parbriz original ??? Eu nu vreau sa pun original...vreau sa pun din alta parte si sa fie atermic.
          Inca nu stiu de unde ...de care.

Comment

• Mai face cineva parbrize pt honda? Daca da cine si unde ,poate sint mai bune.

Comment

• Asta chiar nu stiu.Ce stiu este ca am vb la Asko si mi-au zis ca-mi pot pune si aduce altfel de parbriz decat cel original.Acum ramane de vazut.

Comment

• Review inainte de plecarea in vacanta. Iata ca s-au scurs deja 6 luni din viatza civic-ului meu iubit iar numarul de km se afla exact la 37.000 . Este conform estimarilor mele de a aparcurge aproximativ 60.000 de km in primul an.

Revin la vechile probleme : intre timp masina este FOARTE zgariata, fata de ultima postare, parbirzul si el MULT mai zgariat (datorita stergatoarelor - problema pe care chiar n-am cum s-o inteleg, n-am mai vazut asa ceva la nicio masina pina acum), a inceput sa scartaie oglinda dreapta cand o rabatez in schimb, tinand cont de ce drumuri a vazut saraca de ea...vreau sa spun ca merge impecabil. Momentat niciun zgomot deranjant la rulare, niciun greiere, pe scurt no problemo. Plasticele din interior sunt si ele evident foarte zgariate, nu mai vorbesc de panourile usilor pentru care nu se mai poate face nimic - decat schimbate. Oare de ce nu s-au ingirjit si ei mai mult de calitatea materialelor din interior si de vopsea...imi lasa impresia de masina de portelan uneori. Oricum, e bine. Testul de anduranta continua )))
                2015 White Civic Sedan 1.8
                ---------------------------------------------
                editor-in-chief @ www.freerider.ro

Comment

• Am mai patit-o eu cu zgiriatul parbrizului la Meganul pe care l-am avut. Era zgiriat de la stergatoare rau de tot.

Comment

• 12.300 km

scartzait geam dreapta fatza(nu tot timpul)
                    schimbat pe garantie burduf dreapta fatza la amortizor(alunecase Vin locasul sau)
                    martor fake in bord vis-a-vis de cutia de viteze
                    schimbat(rescris) soft cutia i-Shift(pe garantie, e circulara la service-urile honda pentru rescriere soft cu unul mai bun)

minore deci....
                    merge impecabil frumoasa mea
                    Suro Tono
                    ex Civic 5d, i-Shift, executive

Comment

• Originally posted by billyK
                      Review inainte de plecarea in vacanta. Iata ca s-au scurs deja 6 luni din viatza civic-ului meu iubit iar numarul de km se afla exact la 37.000 . Este conform estimarilor mele de a aparcurge aproximativ 60.000 de km in primul an.

Revin la vechile probleme : intre timp masina este FOARTE zgariata, fata de ultima postare, parbirzul si el MULT mai zgariat (datorita stergatoarelor - problema pe care chiar n-am cum s-o inteleg, n-am mai vazut asa ceva la nicio masina pina acum), a inceput sa scartaie oglinda dreapta cand o rabatez in schimb, tinand cont de ce drumuri a vazut saraca de ea...vreau sa spun ca merge impecabil. Momentat niciun zgomot deranjant la rulare, niciun greiere, pe scurt no problemo. Plasticele din interior sunt si ele evident foarte zgariate, nu mai vorbesc de panourile usilor pentru care nu se mai poate face nimic - decat schimbate. Oare de ce nu s-au ingirjit si ei mai mult de calitatea materialelor din interior si de vopsea...imi lasa impresia de masina de portelan uneori. Oricum, e bine. Testul de anduranta continua )))

Apropo de greieri...mie mi se intampla sa aud foarte des la masinea mea un scartait. Am ascultat-o pe toate partile si nu imi pot da seama de la ce provine zgomotul.
                      Ati mai avut genul acesta de problema?

Thx

Comment

• Originally posted by x-girl
                        [

Apropo de greieri...mie mi se intampla sa aud foarte des la masinea mea un scartait. Am ascultat-o pe toate partile si nu imi pot da seama de la ce provine zgomotul.
                        Ati mai avut genul acesta de problema?

Thx
                        Du-te la Asko si iti rezolva baietii de acolo scartaitul
                        "I would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity"
                        Civic Type-S, deep bronze B-64-ZUC- is no mediocrity
                        Kawasaki KLE500, albastru B-56-ETO
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/prafuit/Ea/

Comment

• Azi m-am trezit ca nu mi se deschide geamul din dreapta - spate.
                          Toate celelalte merg, numai acesta nu... (

Cica se rezolva pe garantie ...

Comment

• Eu am patit la fostul VW sa primesc o piatra in parbriz dar fara sa crape, doar sa faca o "floare" mica. Cei de la Casco mi-au spus ca trebuie sa plece crapatura, ca pt ceva mic nu se schimba.
                            Rezolvare: un prelungitor de priza, un uscator de par, un spray deodorant :lol: . Am incalzit parbrizul in jurul pocniturii apoi am dat cu spray-ul rece si a plecat o crapatura dupa cum desenam eu cu spray-ul :P . Apoi am declarat ca am primit o piatra in parbriz.
                            Partea nasoala a fost ca dupa ce mi-au schimbat cei de la Skoda parbrizul, a pocnit singur dupa 20 si ceva de zile :| (vreo 15 cm din margine jos stanga, orizontal). Cei de la service au dat garnitura de pe margine la deoparte si au vazut o ciupitura minuscula si au zis ca am luat iar o piatra , repet : minuscula/sub garnitura groasa de cauciuc). Asa ca am apelat iar la Casco. Oricum lucrarea a fost aiurea, arata ca naiba si mi-au facut si mizerie.
                            Bafta!
                            Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                            This message was printed on recycled bytes.

Comment

• Incurajator

Comment

• Fratioare , naucitor :? Puteai sa ma pici cu ceara si nu imi dadea prin cap cu feonul si sprayul . De retinut. Eu am incercat sa il crap lovind geamul cu ceva usor de metal, dar nu am reusit si pina la urma l-am spart. Casco sa traiasca :!:

Comment

Working...
                                X