Ce probleme ati avut cu Civicul Mk8 (2006 - 2011)?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Da, te poti duce la ce sectie iti este mai aproape...si declari ca s-a intamplat pe raza lor... :lol:
    "A trecut un camion cu pietris si mi-au sarit pe capota"
    2008 CL7 2.0 M/T SSE - Black
    2007 Jazz CVT - Blue
    “Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.” Soichiro Honda
    sigpic

Comment

• Problema cu loviturile pe capota ma supara si pe mine. Si in general cat de usor se zgarie la cea mai mica atingere. Pentru partea frontala a masinii am sa incerc foliile VentureShield.
      www.foliedeprotectie.ro

M-am intalnit cu cei ce le distribuie si am vazut cum arata pe masina. Arata foarte bine, problema e ca sunt cam scumpe.

Comment

• Folie am vrut si eu dar sunt doua aspecte care ma retin:

1. Pretul.

2. Protectia prin folie este super buna dar pot apare diferente intre nuantele de culoare.

Comment

• In cazul in care declari ca a trecut un camion cu pietris, @toto, pregateste si la o amenda simbolica pentru neadaptarea vitezei la conditiile de trafic

Ce frumos e in Romania!
          "I would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity"
          Civic Type-S, deep bronze B-64-ZUC- is no mediocrity
          Kawasaki KLE500, albastru B-56-ETO
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/prafuit/Ea/

Comment

• Eu am avut problema cu garnitura de la motor dadea ulei afara era ciupita din fabrica. Da acum sa rezolvat schimbat pe garantie garnitura la Honda Timisoara. Acum o mica problema cu oglinda dreapta nu se mai pliaza electric.
            25 000 km

Comment

• Nu ma, zici ca a trecut camionul tare :lol:
              Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
              2 roti

Comment

• producatorul foliilor sustine ca nu apar diferentele de nuanta ale vopselei ptr ca folia lui lasa sa treaca UV; nu stiu cat e reclama si cat adevar insa masina de demo parea cu folii puse demult si nu am sesizat diferente

Comment

• Originally posted by ramm
                  Nu ma, zici ca a trecut camionul tare :lol:
                  Pai atunci ii da o amenda mai mare, ca o sa pretinda ca facea liniute cu camionul. :lol: :lol:
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

• chestia cu vopseaua am vazut-o si eu... azi masina implineste 1 luna si deja am mici zgaraieturi .... chiar ieri am vazut 2 labe de caine una pe capota si alta pe aripa stanga fata.... ce o fi cautat acolo nu stiu... cert e ca i-au ramas ghiarele acolo....
                    pana la urma punem sau nu folie de protectie? cine are de mai mult timp dintre hondari si ne poate spune cum se comporta?
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/crashmx/primele+poze/

Comment

• Eu as scrie asa in declaratie: Ma aflam in dreptul semnului "cedeaza trecerea" pentru a face dreapta pe drumul principal. In timp ce asteptam sa pot efectua in siguranta manevra la dreapta, a trecut un camion pe drumul principal. Din acesta sau de sub rotile acestuia, mi-a sarit o piatra (pietricica) in parbriz, producand fisurarea (lovirea, spargerea, zgarierea) acestuia." :lol:
                      Depinde si e inspiratia de moment. Eventual poti sa zici si o culoare a camionului la misto.
                      Atentie ca multi agenti constatatori nu dau la inlocuit parbrizul zgariat!
                      In multele mele excursii la sediul Omniasig era si un tip care vroia inlocuirea parbrizului ptr zgarieturi cauzate de stergatoare. Agentul i-a spus ca nu se inlocuieste pentru ca avea stergatoarele murdare cu praf, nisip si de aia s-a zgariat parbrizul. Asa ca l-a indemnat sa foloseasca cu incredere o pietricica pentru a putea solutia problema.
                      Asa ca atentie la stergatoare si la jegul de pe ele.
                      Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                      2 roti

Comment

• Trecand la lucruri serioase...pot sa-i spun ca pe venind pe autostrada dinspre Pitesti, a fost o portiune cu pietre si ajungand in Bucuresti am constatat ca mi-am ciobit-o...?!?
                        Sau exista sansa sa-mi zica sa ma duc la sectia de care apartine nu stiu ce km de autostrada la care eram eu...?!?
                        Ii zic ca eram aproape de intrarea in Bucuresti...?!?

In alta ordine de idei, ma gandesc serios la folie dupa ce o vopsesc. Nu-mi pasa ca sunt diferente de culoare, dar mi-e scarba si fac bube pe mine sa umblu pe la "autoritati" dupa hartii...in fiecare an...doar pentru o capota amarata.
                        Si daca tot e diferenta de culoare, pote mi-o pun neagra folia pe capota, daca exista...cred ca ar da bine la rosul meu...ce ziceti...?
                        nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

Comment

• cel mai bine ii zic ca asa ai gasit-o in parcare. la chestia asta nu poate avea nimeni nimic de comentat. si nici nu te incurci in diverse chestii(culoarea camionului, viteza in momentul in care ti-a sarit piatra). daca exista intrebari suplimentare: nu stiu ce s-a intamplat. am parcat, am plecat, cand m-am intors am gasit parbrizul crapat.
                          civic 2.2 5D FK3
                          CR-V 2.2 AT RE6

Comment

• folia e transparenta, nu se vede nici o diferenta de culoare, se vede doar limita dintre cu si fara folie; poti pune si toata capota dar e scumpa tare folia

Comment

• Eu tocmai am parbrizul crapat de vre-o 30 cm..si am fost la politie si i-am zis ca a trecut unu cu viteza din contrasens si poc..piatra in geam si gata.Nu am vazut marca, nr., nimic.Asta a fost tot.

Comment

• Dai o bere la cine te-a invatat :wink:

Comment

Working...
                                X