Ce probleme ati avut cu Civicul Mk8 (2006 - 2011)?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Am avut un civic type r 2002 si la 75000 km i-a cam cazut cutia.De genul mi-o scotea din treapta a treia cand bagam rau piciorul in acceleratie.A fost schimbata cutia si ambreajul......noroc ca era in garantie.Momentan am un civic type r 2007 si mi se pare ca am aceeasi problema, doar la 15000 de km.Momentan nu imi intra bine in a treia (sa zic asa cam la 50 de ori ,o data nu imi intra bine,mi-o scoate afara si face zgomotu ala naspa ca si cum nu ai bagat bine si accelerezi) Si am cam acceleasi simptome ca si inainte sa ii schimb cutia la cea precedenta.Oare sunt ghinionist sau a mai auzit cineva de asa ceva?
    B 25 UKY

Comment

• Originally posted by Cezarel View Post
      ...Oare sunt ghinionist sau a mai auzit cineva de asa ceva?
      eu as mai avea o varianta/banuiala...dar mi-e ca te superi pe mine...
      nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

Comment

• S-ar putea sa ne gandim amandoi la acelasi lucru, ca parca si mie imi vin niste idei.

Comment

• Hmm, hai ca sunt mai tupeist/nesimtit de fel, esti sigur ca bagi bine in a3a?

Edit: Nu stiu cum e la FN2 da la 5D am ratat a treia prima data cand am mers de la cursa lunga a cutiei.
          Last edited by Lith; 08-10-08, 17:59.
          '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
          '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

Comment

• la asta te gandesti prima oara....normal
            dar totusi.....si o fata baga bine a treia si eu totusi am ceva experienta la volan si niste cursuri de pilotaj.
            Si sti cum e cand ai grija de un lucru si tocmai ala ti se strica.......Mai ales dupa experienta anterioara am fost chiar super grijuliu...si nu ar trebui sa ma impiedic in detalii din astea avand in vedere ca am mai condus multe alte masini.
            B 25 UKY

Comment

• Originally posted by Cezarel View Post
              la asta te gandesti prima oara....normal
              dar totusi.....si o fata baga bine a treia si eu totusi am ceva experienta la volan si niste cursuri de pilotaj.
              Si sti cum e cand ai grija de un lucru si tocmai ala ti se strica.......Mai ales dupa experienta anterioara am fost chiar super grijuliu...si nu ar trebui sa ma impiedic in detalii din astea avand in vedere ca am mai condus multe alte masini.
              In momentul in care faci o astfel de descriere normal ca se pun multe intrebari.

Poate este momentul in care cei care beneficiaza de astfel de modele Sport sa impartaseasca din experientele lor cu privire la modul in care se comporta cutia de viteze...sunt de interes in special, daca exista, experientele negative..........

Comment

• Am si eu o intrebare pt posesorii de civic, in special sedan.
                Si la voi e la fel de execrabil semnalul radio? In oras mai e cum mai e, dar cand iesi afara este sub orice critica. Noroc ca nu prea ascult radio ca dadeam cu el pe geam... prin luneta, sa-si ia si antena dupa el.
                Si Laguna antierioara avea tot antena integrata in geam, in cel dreapta spate (era brak si avea un rand in plus) si nu se compara calitatea semnalului radio, asta in conditiile in care HU stock de reanult, cred ca philips.
                Parca vazusem pe civinfo sa zic ceva de un upgrade de firmware pt HU, e oare vreun dealer de la noi capabil sa faca asa ceva?
                Multumesc pt raspunsuri si lamuriri.

Comment

• Mda, si la noi. La inceput parca nu prea avea probleme, acum insa pierde din ce in ce mai mult semnal. KissFM il prind cand si cand si alte radiouri locale parca fug prin masina, cand le prind bine, cand deloc
                  '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                  Fosta:
                  '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                  Javascript motherfucker in Iasi?
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

Comment

• Nu neg faptul ca sedanul are semnalul radio slab dar cred ca si cei care emit semnalul sunt de vina. Eu cand trec de Alexandria spre Dunare (Bechet) incep sa prind bulgarii pe FM foarte bine, iar posturi romanesti...pauza.
                    CR-V RE6
                    JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
                    Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
                    Ex - ACCORD Type-R
                    Ex - DEL SOL EH6

Comment

• Desigur ca da, insa atata timp cat am prins radio f bine pe o "scula" de 500 RON timp de 2 ani cred ca pot sa am pretentii si de la Honda, nu?
                      '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                      Fosta:
                      '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                      Javascript motherfucker in Iasi?
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

Comment

• Nu stiu... semnalul pe 5d mi se pare bun, nu ma pot plange, desi lumea se plangea de el pe vremea cand cautam detalii despre Civic.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

• La mine semnalul este destul de ok, desi se putea mai bine ...
                          Honda Civic 5D 2.2 i-CTDi Executive, Black
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/lng/
                          Video Sharing: http://www.webtube.ro/

Comment

• OK, multumesc de raspunsuri, deci e cam la fel pe la toata lumea.
                            Am sa intreb la dealer daca se poate face ceva, desi cred ca stiu de acum raspunsul, plus ca nu prea am cum sa le demonstrez.
                            Apropos, ce mama lui e "PI SEEK" ca m-a disperat si ala, cum vrei sa cauti un post sau sa-l schimbi, arata PI SEEK cateva secunde?
                            Se poate dezactiva de undeva ca m-am tot uitat prin carte si nu am vazut nimic, sau e tot ceva legat de faptul ca gaseste greu semnal?

Comment

• Originally posted by Seth View Post
                              Apropos, ce mama lui e "PI SEEK" ca m-a disperat si ala, cum vrei sa cauti un post sau sa-l schimbi, arata PI SEEK cateva secunde?
                              Se poate dezactiva de undeva ca m-am tot uitat prin carte si nu am vazut nimic, sau e tot ceva legat de faptul ca gaseste greu semnal?
                              Atunci cauta postul/semnalul. Mai poti spune ca este si bolnav, pentru ca in engleza se pronunta cam la fel...
                              CR-V RE6
                              JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
                              Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
                              Ex - ACCORD Type-R
                              Ex - DEL SOL EH6

Comment

• Mda, deci tot legat de super-semnalul lui e.
                                Ma gandesc sa-i prelungesc cumva antena, poate se simte vreo diferenta.

Comment

Working...
                                X