Ce probleme ati avut cu Civicul Mk8 (2006 - 2011)?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• 15-20E mi se pare un pret fair pt un aftermarket.
    Probabil ca in reprezentantele din RO, pretul este cu 1-2-3 sute de Euro peste suma asta
    Revenind - voi cu ce ati inlocuit, si pe la ce preturi?

Comment

• Eu am īnlocuit doar cauciucul ăla negru cu o bucată de piele.
      Poţi lua ceva de genul: http://www.ebay.co.uk/itm/6-Speed-Ge...gAAOSwHnFV1r-g
      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

• Cred ca asa voi face si eu, merci.
        Ma voi interesa si daca merge reconditionat, tot cu piele.

Comment

• Am constatat o problema, chederul de la parbriz, de sus, iese in afara.. E ciudat, ca si cum ar fi sarit de la vant.
          L-am bagat la loc impingandu-l, dar vad ca nu sta extraordinar de bine..

Nu stiu cum pot sa atasez imagine, nu vad nicaieri buton de Browse la insert image, ci doar URL..

Aveti idee de la ce e problema, si cum se rezolva?

Comment

• Go advanced/ Manage attachments/ Add files/ Alege fisierul/ Upload/ Insert inline

Sau īl pui pe un site de file-sharing şi faci link către el.

5-ul de aici e problema?

Comment

• Click image for larger version

Name:	IMG_3392.jpg
Views:	1
Size:	27.3 KB
ID:	722933Click image for larger version

Name:	IMG_3390.jpg
Views:	1
Size:	38.2 KB
ID:	722934

Nu ma prind daca este exact 5-ul.. Pozele sunt facute in lumina mai slaba, cu telefon.

Este exact acea banda din ceva asemanator cu siliconul, dar mai tare, care se preseaza in acel canal.

Comment

• Sfătuieşte-te cu Ticker, el a avut probleme īn zona aia.

Comment

• Cum am zis si pe PM, piesele 4 si 5 se schimba la schimbarea parbrizului, ca nu ai cum sa pui buretelul (piesa 4 parca) altfel.

Solutie temporara... banda adeziva, superglue pt plastic, probabil si silicon

De iesit iti va iesi din ce in ce mai des.
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

• Ca o hernie inghinală...

Comment

• Razi tu razi Razvane, dar asa nasol e cand auzi cum bate de plafon banda aia... De asta am pus si scotch-ul pe post de pansament provizoriu.
                      Arata urat in timp, poate pun niste "copci".

sigpic

Comment

• Deci 4 nu se schimbă decāt dacă scoţi parbrizul, corect?
                        Dar 5 depinde de parbriz?

Comment

• Da, nu ai cum sa fixezi 4 fara parbriz scos.

5-ul merge, dar cred ca intr-o mica masura contribuie si 4 la "fixarea" lui asa ca ar trebui puse amandoua.

sigpic

Comment

• Aveti iarna probleme cu zdranganitul geamurilor cred, mai mult din partea din spate a masinii
                            se aud zgomotele...zici ca se desprinde ceva p'acolo,
                            la trecerea peste gropi, denivelari etc.?
                            E tare stresant.

Comment

• Mie mi se pare ca zdrangane geamul dreapta fata, atunci cand inchid portiera. Am spus-o si pe My Civic. La fel si plasticele de la schimbatorul de viteze. E pt prima data in 7 ani aproape cand aud ca scartaie.
                              '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                              '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                              Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

"Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

Comment

• Plasticele de la schimbator scartaie si ele, dar nu foarte tare si nu mereu.
                                Dar este a treia iarna cu Civicul si nu am avut pana acum problema asta cu geamurile-care or fi nu stiu.

Comment

Working...
                                X