Ce probleme ati avut cu Civicul Mk8 (2006 - 2011)?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by tottenham_1882 View Post
    2. Nu am reusit sa gasesc o benzina care sa nu tremure la relanti; Daca nu exista consumatori (faruri aprinse etc) tremura destul, daca exista consumatori se simte f putin.
    Subscriu la faza cu consumatorii...eu merg tot timpul cu farurile aprinse si tremura mai putin, ba chiar deloc (Petrom 99+) vara asta pana recent, cand s-a facut putin frig si parca a revenit tremuratul dar nu mai este asa de deranjant...
    CR-V RE6
    JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
    Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
    Ex - ACCORD Type-R
    Ex - DEL SOL EH6

Comment

• legat de zgomote ciudate, mai are unul.. se aude un troncanit cand plec foarte usor de pe loc ca si cand ar intra ceva pe un canal, nu face tot timpul.. probabil de la cutie.
      O alta chestie, nu neaparat o problema, pe la 2400-2500 de ture zvacneste putin si o ia mai tare.. deasemenea nu tot timpul face asa.. sa fie vtecul?
      Hang On, Not Done Accelerating

Comment

• Pe cand ma intorceam acasa in seara asta, bucuros nevoie mare de ce cutie de viteze am, a inceput sa imi cloncane ambreiajul la apasare

Mai exact, pe langa clickul de la Cruise Control mai am acum doua cloncaneli, ca nu le pot zice altfel, DOAR cand apas ambreiajul ( a doua jumatate a cursei).

Nu stiu daca agata ceva sau o fi master cilinderul... masina in sine merge, dar daca si maine continua imi fac o programare la Asko...

Vicky e bolnava!!!
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

• .........are o mica gripa............da-i o aspirina
          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

Comment

• Au, ce rau imi pare sa aud asta ticker, dar din ce am inteles se rezolva fara probleme treaba asta cu ambreiajul.

Comment

• Originally posted by ia_alex View Post
              O alta chestie, nu neaparat o problema, pe la 2400-2500 de ture zvacneste putin si o ia mai tare.. deasemenea nu tot timpul face asa.. sa fie vtecul?
              Asa face si a mea. Dar zvacneste doar daca ii dau talpa la turatie mica.
              De asemenea mai este un zvac si la 3500 si mai este unul pe la 4500. Intensitatea lor variaza, dar nu m-am prins cum si de ce :P
              '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

Comment

• @ticker: este de vina master cilynder - ul. (mai exact un soi de bucsa din interior) . se schimba pe garantie. la mine nu l-au avut pe stoc, dar l-au adus in cateva zile. inlocuirea adurat mai putin de 2 ore.
                Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

Comment

• la mine s-a rezolvat problema cu centurile la verificarea de 10000 dar a aparut o alta problema... Mi s-a spart aseara parbrizul de la o piatra de fapt cred ca era bolovan in toata regula.. Eh.. Asta e de-acum...

Comment

la mine s-a rezolvat problema cu centurile la verificarea de 10000 dar a aparut o alta problema... Mi s-a spart aseara parbrizul de la o piatra de fapt cred ca era bolovan in toata regula.. Eh.. Asta e de-acum...
                    S-a crapat sau e doar cioblit?
                    Daca e doar cioblit iti recomand eu pe cineva, dar ar fi bine sa-ti pui un scotch de protectie pana ajungi la service....
                    CR-V RE6
                    JAZZ GD1 CVT

Ex - JAZZ GD1
                    Ex - ACCORD Type-R
                    Ex - DEL SOL EH6

Comment

• cat merge merge, dupa ce se crapa schimb pe casco.. asta e

Comment

cat merge merge, dupa ce se crapa schimb pe casco.. asta e
                        Ideea era ca poti sa faci cioblitura aproape sa nu se mai vada si, cel mai important, sa nu-i mai dai posibilitatea sa se mareascai.
                        Eu am reusit cu succes la 2 masini.
                        CR-V RE6
                        JAZZ GD1 CVT

Ex - JAZZ GD1
                        Ex - ACCORD Type-R
                        Ex - DEL SOL EH6

Comment

• suna bine ceea ce spui da-mi informatia te rog

Comment

suna bine ceea ce spui da-mi informatia te rog
                            Eu am fost la AGER SERVICE. Am fost multumit, dar daca ma duceam imediat cum s-a produs spartura, aveam sanse foarte mari sa nu se mai vada nimic. Acum macar sunt sigur ca nu mai pleaca spartura.
                            You choose...
                            detalii
                            CR-V RE6
                            JAZZ GD1 CVT

Ex - JAZZ GD1
                            Ex - ACCORD Type-R
                            Ex - DEL SOL EH6

Comment

• Originally posted by ticker View Post
                              Pe cand ma intorceam acasa in seara asta, bucuros nevoie mare de ce cutie de viteze am, a inceput sa imi cloncane ambreiajul la apasare

Mai exact, pe langa clickul de la Cruise Control mai am acum doua cloncaneli, ca nu le pot zice altfel, DOAR cand apas ambreiajul ( a doua jumatate a cursei).

Nu stiu daca agata ceva sau o fi master cilinderul... masina in sine merge, dar daca si maine continua imi fac o programare la Asko...

Vicky e bolnava!!!
                              Am fost la Asko de dimineata si in 15 minute s-a rezolvat. Nu era master cylinder-ul ci o bucsa de la pedala.

Ciudat e ca dupa inlcouire nu se mai aude click-ul care credeam ca e de la CC.

Speram sa nu recidiveze Deci Vicky e sanatoasa!

Asko rulez! Mersi baieti!
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

• Cand ma apropii de 10.000 km o sa ma duc sami fac revizia si sa vad ce naiba cloncane asa pe fata la damburi... Plus ca vreau sa incerc sa vad daca se poate face ceva cu tremuratul la relanti.. Prea toata lumea lauda Asko, tare curios sunt sa vad ce stiu... Sper sa nu faca figuri la garantie ca masina e cumparata de la cineva care a aduso din Ungaria.
                                B-55-MSS Civic 5D 1.8 Black '08 Tottenham Hotspur 4 life!

Comment

Working...
                                X