Ce probleme ati avut cu Civicul Mk8 (2006 - 2011)?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ramm, desfaci grila aia care le acopera, si sunt niste suruburi de la care reglezi.

    edit: si de la Doc citire http://www.hondafan.ro/forum/showpos...&postcount=500
    Civic K20 Black Pearl
    Stage 1: <Eibach><Skunk2><Injen><Invidia><OMP><Ferodo><Tarox><O∙z><Recaro>
    Stage 2: <Skunk2><Gruppe-M><Toda><Tarox><HKS><O∙z><Recaro>

    CRX delSol ESi Black
    <Eibach><Aeroworks><Injen><Invidia><Ferodo><sparco>

    Comment


    • @beholder din ce-mi amintesc īn manualul de la 5D scrie ce ai de făcut dacă nu poţi băga īn marşarier cānd stai pe loc
      şi mai zice acolo că de se repetă faza să faci o verificare la service
      uită-te la tine īn manual ce scrie
      Atenţie la motociclişti!
      '08 Civic 5D, 1.8 M/T Exec - NHB

      Comment


      • E mai ciudata problema asta. Cred ca nu am descris eu bine situatia. Deci nu am probleme cu vitezele. Intra foarte bine in toate. Problema apare atunci cand ma joc la schimbator (repet pe loc, niciodata in mers... fiindca ar fi grav) se blocheaza levierul cumva intre marsarier si a-6a si iese foarte greu de acolo. Imi este foarte greu sa replic situatia asta. Probabil ca daca m-as duce la service m-ar pune sa le arat si nu as sti cum.
        E cineva care a mai patit asa ceva?

        My '08 Civic Sedan 1.8 M/T
        hondacivic.ro
        blog.margescu.ro

        Comment


        • Am mai patit eu, in prima zi cand am luat masina. Nu e nimic grav, se intampla (cel mai probabil) din cauza ca masina nu e oprita de tot cand vrei sa bagi marsarier, si se "agata" ceva pe acolo. Daca ciupesti putin acceleratia, sare pe "neutru". Pe masura ce te mai obisnuiesti cu masina (vad ca si masina e noua, se mai rodeaza si ea), nu o sa se mai intample.
          Civic K20 Black Pearl
          Stage 1: <Eibach><Skunk2><Injen><Invidia><OMP><Ferodo><Tarox><O∙z><Recaro>
          Stage 2: <Skunk2><Gruppe-M><Toda><Tarox><HKS><O∙z><Recaro>

          CRX delSol ESi Black
          <Eibach><Aeroworks><Injen><Invidia><Ferodo><sparco>

          Comment


          • Si eu am banuit ca e datorita faptului ca masina e noua si probabil nu s-au uns, rodat, tocit toate mecanismele de transmisie si interactiunea mecanica e mai rigida.
            Daca nu se mai repeta probabil ca nu am motive sa ma ingrijorez.

            My '08 Civic Sedan 1.8 M/T
            hondacivic.ro
            blog.margescu.ro

            Comment


            • Si eu am banuit ca e datorita faptului ca masina e noua si probabil nu s-au uns, rodat, tocit toate mecanismele de transmisie si interactiunea mecanica e mai rigida.
              Daca nu se mai repeta probabil ca nu am motive sa ma ingrijorez.

              My '08 Civic Sedan 1.8 M/T
              hondacivic.ro
              blog.margescu.ro

              Comment


              • Am patit si eu de vreo 2 ori.
                Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                This message was printed on recycled bytes.

                Comment


                • Mie unuia mi-i se pare ca agata in toate vitezele, plus ca se aude troncanind la parghia aia de la schimbator daca nu e muzica cum nu se auzea nici la oltcit. Asa a facut mereu, asa am vazut ca fac si alea din showroom asa ca nu pot decat sa ma resemnez, dar parca la o masina de 19K trebuia cumva rafinat si aspectul asta.
                  O sa incerc sa desfac consola acolo, sa vad daca se poate unge ceva si sa pun niste dynamat si pe acolo macar sa nu aiba ecou.

                  Comment


                  • exista vreo benzina la care sa nu tremure masina la relanti? eu am pus carrera 100 si tot tremura, atunci cand aprind faza scurta sau proiectiarele creste turatia de la 700 la 750 si nu mai tremura asa tare, f putin..
                    B-55-MSS Civic 5D 1.8 Black '08 Tottenham Hotspur 4 life!

                    Comment


                    • Si la mine cu Petrom 99 tot tremura, urmatorul plin il fac cu Efix 95 sa vad daca se schimba ceva.

                      Comment


                      • Subscriu: Efix 95
                        Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
                        In cautare de altceva

                        Comment


                        • La masina mea dupa ce fac cateva schimbari de ture la 5000-6500 rpm, adica cativa km de fun incepe sa miroasa in masina a incins si nu-mi dau seama de ce. A mai patit cineva asa ceva?
                          Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                          sigpic
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

                          Comment


                          • Eu am pus intotdeauna OMV Carrera 95 si niciodata nu am avut probleme de genul asta.

                            My '08 Civic Sedan 1.8 M/T
                            hondacivic.ro
                            blog.margescu.ro

                            Comment


                            • Originally posted by bgdsta View Post
                              La masina mea dupa ce fac cateva schimbari de ture la 5000-6500 rpm, adica cativa km de fun incepe sa miroasa in masina a incins si nu-mi dau seama de ce. A mai patit cineva asa ceva?
                              Cati km are? De obicei se intampla asta cand e noua masina si inca nu sau rodat toate angrenajele cum trebuie. Daca nu e noua...
                              '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                              Fosta:
                              '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                              Javascript motherfucker in Iasi?
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                              Comment


                              • BTW, uitasem, am 1180 de km cu ea. E nou-nouta. De-asta sa fie?
                                Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                                sigpic
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

                                Comment

                                Working...
                                X