Ce probleme ati avut cu Civicul Mk8 (2006 - 2011)?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Foarte adevarat, dar arata ca un **r. Probabil ca o s-o rezolv in vreun fel. Sa dau aprox 45 EUR pe una noua mi se pare cam mult. Ai dreptate, e o tabla de toata jena. O sa intreb la Asko, cand mai ajung pe-acolo.
    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

    Comment


    • Originally posted by Wagner View Post
      Foarte adevarat, dar arata ca un **r. Probabil ca o s-o rezolv in vreun fel. Sa dau aprox 45 EUR pe una noua mi se pare cam mult. Ai dreptate, e o tabla de toata jena. O sa intreb la Asko, cand mai ajung pe-acolo.
      La civic e mai nasol ca se vede la motor ... si arata aiurea. La Accord e sub masina ... nici nu stii ca e acolo.

      Comment


      • Exact. De aceea am intrebat de vopseaua rezistenta la caldura. Nu prea am idee pe unde pot gasi pe la noi. O sa mai sap un pic pe net.
        Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

        Comment


        • Originally posted by Wagner View Post
          Exact. De aceea am intrebat de vopseaua rezistenta la caldura. Nu prea am idee pe unde pot gasi pe la noi. O sa mai sap un pic pe net.
          Vopsea de etrieri.

          Comment


          • Multumesc de pont. La ceva asemanator ma gandeam si eu.
            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

            Comment


            • Exista vopsea rezistenta pentru evacuari. Se gaseste si la noi Duplicolor peste tot..
              sigpic

              HONDA - THE POWER OF DREAMS
              Honda Civic Type-R FN2

              Comment


              • Originally posted by strumfuadi View Post
                Exista vopsea rezistenta pentru evacuari. Se gaseste si la noi Duplicolor peste tot..
                Am mai gasit si Foliatec. Mda, optiuni avem. Multumesc mult pentru informatii.
                Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                Comment


                • Kitul Foliatec ii prea scump sa il folosesti pentru asa ceva!
                  Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                  Comment


                  • Sincer, nu am fost atent la preturi. Ma intereseaza mai mult calitatea vopselei respective. Acum n-o sa dau o avere pe un spray de vopsea, clar.
                    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                    Comment


                    • Acea tabla este pe post de ecran termic pentru a intarzia imbatranirea elementelor petroliere adiacente (gen garnituri, furtune, chedere, mastic, etc..)

                      Vopsirea ei nu e o idee rea insa e mai greu de gasit vopseaua!
                      Atentie ca pe tubul de intrare in catalizator la benzina aveti temperaturi de peste 500 grade celsius (gazul are cu ~200 mai mult) !

                      Cred ca o solutie valabila si foarte ieftina ar fi "bronz-ul" pe care il foloseau batranii ca sa vopseasca usile de soba. Insa nici de asta nu stiu prea multe
                      in mod normal ar fi trebuit ca tabla respectiva sa fie ori dintr-un material mai ok ori protejata prin acoperire (chimica)
                      ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                      ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                      Comment


                      • Azi am programare la Polimob pentru problema mea cu sunetul ciudat la motor. O sa schimb si uleiul sa vedem daca se schimba ceva la sunet.
                        www.sspbike.ro

                        Comment


                        • Dupa ce s-a facut constatarea la asigurator (este Casco), azi am dus masina si am dat comanda la praguri!
                          Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                          Comment


                          • Ai franciza??? CATI EURO ? sti ce va se prescriu toate chestiile astea care le faci pe casco ... pt anul urmator?
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/gpoint/

                            Comment


                            • Ii Casco fara franciza, iar legat de bani, inca nu stiu. Urmeaza sa dea comanda la piese si pe urma dusa la montaj. Atunci probabil voi putea afla un pret!
                              Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                              Comment


                              • Nu s-a rezlvat nici azi problema. Am fost la service si am schimbat uleiul. Am trecut pe 0w30, dar surpriza, acum seara, am auzit tacanitul din nou. Exact la fel. Deci nu e de la ulei, nu e de la culbutori...clar e altceva, nu stiu ce dar sper sa descoperim.
                                Uleiul nu a schimbat deloc sunetul motorului. Stiu sigur ca de ceva vreme tot am ascultat motorul, inainte de schimbul de ulei.
                                www.sspbike.ro

                                Comment

                                Working...
                                X