Ce probleme ati avut cu Civicul Mk8 (2006 - 2011)?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by state View Post
    Nu s-a stricat, ci folosind pt. altceva suportul brichetei( gps detector radar) sau largit clemele din interior care tineau brichete strinsa pina se incalzea. Daca iti este necesar poti sa bagi ceva subtire care sa nu faca scurt circuit si sa mai indoi un pic clemele.Exclus virf de pix pt ca va face scurt. Asa a patit subsemnatul.
    Daca faci treaba asta cu cheia scoasa din contact, nu cred ca se intampla nimic. La mine cel putin, bricheta e pe accesorii. Daca scot cheia nu mai merge. Chiar nashpa, cred eu, dar poate e mai safe asa
    ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
    ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

Comment

• Originally posted by beholder View Post
      200Km: un greieras pe langa volan.
      Asta il am si eu , dar nu-l pot identifica. am 2500km.
      Honda Civic Sedan ES 1.8 MT, Black
      Honda Civic Type-R 2.0 MT, Championship White

Comment

• Originally posted by puiuradu View Post
        Asta il am si eu , dar nu-l pot identifica. am 2500km.
        Sa va luati un spray cu insecticid.
        CR-V RE6
        JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
        Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
        Ex - ACCORD Type-R
        Ex - DEL SOL EH6

Comment

• 800 KM greieras la volan ...
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/alinp/civic/
          civic sedan 08

Comment

• Mai lasatio moale fratilor cu greierasii .Nu o puteti rezolva decat la doctor, va spun eu !!!
            greetings
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/pricop_cosmin/

Comment

• o rezolvare simpla: o galeata metalica plina cu cuie pusa in portbagaj. sigur scapati de aia din masina
              Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

Comment

• Vad ca Civicurile..chiar au prb. cu greierasii.

Comment

• E de la drumuri
                  Honda Civic 5D 2.2 i-CTDi Executive, Black
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/lng/
                  Video Sharing: http://www.webtube.ro/

Comment

• Originally posted by ANDREI V View Post
                    Acum:
                    -uneori, cand plec dimineata se aude de pe spate cu soi de scartzait de la amorizoare, dar asta numai pana ce fac cateva viraje. Am vorbit si la Asko, nu prea stiu nici ei despre ce e vorba. Ca si sunet, se aude cum se auzeau burdufurile din autobuz acum multi ani. Din pct de vedere al suspensiei nu e nici o problema. Sa vedem cum evolueaza...
                    la fel a inceput si la mine. cand plecam se auzea un scartait, pana faceam 20-30 m. eu credeam ca e de la frana de mana. acum se aude cam mereu la denivelari si mai ales cand face viraje stanga dreapta, de ex sa ocolesc o groapa . am o programare la service sa vedem ce descopera.
                    '08 Civic 5D Sport 2.2D M/T Champagne Silver

Comment

• 5700 km
                      - bricheta merge numai daca o tii apasata
                      - zgomot suspensii la denivelari - dar se pare ca "asa face ele"
                      - un cloncanit in usa soferului tot la denivelari (o fi tot un greier mutant cum am mai citit?)
                      - greieri pe piatra cubica cati vrei.
                      - un difuzor spate paraie usor - l-am auzit cand am stat in spate o singura data, mai investighez

A rezolvat cineva greierii la service? E vreo speranta cu masina asta premium?

Golful a scos primul si singurul greier pe la 20 k si a ramas singurel. Masina a costat aproape jumatate fata de accord.

Pe drum bun nu se aude nimic totusi, dar traim in Romania.
                      R1200C
                      330d
                      2008 Accord 2.4 MT - sold
                      Golf V

Comment

• Originally posted by CDS View Post
                        -...
                        A rezolvat cineva greierii la service? E vreo speranta cu masina asta premium?

...
                        La service nu ti repara nimeni pt ca nu fac improvizatii la cererea ta (doar daca bulesc ei ceva si incearca sa o dreaga ieftin) insa la mine mai exista unul singur si cred ca ma scoate din pepeni mai rau decat daca i-as fi avut pe toti..
                        Mie imi vibreaza teava de esapament si tot am zis ca o rezolv dar nu am mai avut timp sa stau de calcule.

Cel de la turometru se rezolva usor cu o banda dublu adeziva, cel de la luneta cu o garnitura sau cu niste banda izolatoare, cei din usa tot cu garnitura (distantier) de cauciuc.
                        Ar mai fi si altii?.. mai e o chestie ca uneori vibreaza lama de la centurile spate pe plasticul de la stalp dar se rezolva prin asezarea lamelor pe dupa ghidajele centurii (e cam empiric dar functioneaza )

...troncanitul de la gropi nu se cheama greier ci junghi..parerea mea.

LE: in portbagaj mai apare cateodata dar e doar de la cricul care nu se aseaza ca lumea..il asez si e ok inca vreo luna.
                        ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                        ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

Comment

• Originally posted by alinp View Post
                          800 KM greieras la volan ...
                          bun, cu totii am agreat ca avem un reiere la volan. de unde anume vine si cum se poate rezolva ?
                          Honda Civic Sedan ES 1.8 MT, Black
                          Honda Civic Type-R 2.0 MT, Championship White

Comment

• La 10k nici un greier.
                            Poate ca nici nu i-am cautat . Cred ca SBW ii acopera.
                            (La golf au aparut de la 4k km si nu doar la al meu de la aceasta varsta frageda)
                            E si normal ca pe piatra cubica sa faca niste zgomote mai ciudate...alea cred ca sunt prezente si intr-un BMW de 50.000 Euro, asa ca faza cu "masina premium" e cam rasuflata ca doar nu ai dat pe acord 40.000E sa fie dublu ca golful.
                            Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
                            In cautare de altceva

Comment

• Sunt surprins de greierii vostri pe la volan dar vedeti sa nu va pacaliti. Am crezut ca am si eu unul insa nu era la volan (desi parea ca vine de acolo) ci de la scaunul soferului. La sedan se pare ca e o problema general valabila, au semnalat-o mai multi. Se rezolva usor, se unge sina pe care culiseaza. Verificati cu atentie ca eu cred ca de la scaun e. Ca sa testati miscati-va in el in toate pozitiile, cu masina stand pe loc sau puneti pe cineva sa asculte cu atentie de unde vine atunci cand mergeti. Eu am 17000 km si nu am si nu am avut nici un greiere nici la volan si nici in bord.
                              Succes!
                              "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

'08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

Comment

• Originally posted by CDS View Post
                                5700 km
                                - bricheta merge numai daca o tii apasata
                                In mod sigur ai bagat ceva device-uri acolo, incarcator de mobil sau chestii de astea.
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Working...
                                X