Ce probleme ati avut cu Civicul Mk8 (2006 - 2011)?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• 200Km: un greieras pe langa volan.

My '08 Civic Sedan 1.8 M/T
    hondacivic.ro
    blog.margescu.ro

Comment

• Eu am la 15600 km si mi-a aparut un greieras oribil, cred ca e mutant, un fel de scartait pe bord, undeva in fata soferului.
      Cu trasul dreapta ma conving eu pe 15 luna asta cand am programare la service.
      Rog administratorul sa mute sau sa stearga postul, pentru ca am gresit sectiunea :d
      Sunt varza dupa 200km in Bucale
      Sorry
      Last edited by hondatu; 14-09-08, 11:27. Reason: am gresit sectiunea
      Honda Accord 2.2 i-ctdi Nighthawk Black Pearl Executive-2007

Comment

• ma tot enerveaza cloncanitul ala pe fata la damburi, dupa parerea mea se aude la ambele roti, sa fie oare cutia de directie? asa de noua? am 2800 km si e prea devreme pentru revizie sau service..
        B-55-MSS Civic 5D 1.8 Black '08 Tottenham Hotspur 4 life!

Comment

• Directia mea face zgomot pe piatra cubica si denivelari ( pe straduta de la service Asko se simte bine ) mi se pare ca se aude ceva si de la puntea spate. Am 12500 km si voi merge la service sa vad despre ce e vorba.
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

• eu am un zgomot pe spate, nu am reusit sa l localizez foarte corect. am 10500 si se aude un scartiit cand iau viraj si trec peste denivelari sau linii tramvai. e foarte enervant ca nu se aude mereu. dar daca fac stanga dreapta si drumul e mai accidentat atunci se aude. si abia facusem revizia intermediara. inca un drum la service. ps: pentru asta trebuie programare sau te duci pur si simplu?
            '08 Civic 5D Sport 2.2D M/T Champagne Silver

Comment

• 4700 km - parbriz ciobit pe A1 - rezolvat
              1 difuzor zbarnaie de cand am luat masina - trebuie sa ma duc sa-l schimb.
              Honda Civic 5D MY2012 1.8 A/T Polished Metal Metallic

www.aikibudo.ro
              www.facebook.com/aikido.sakura

Comment

• Originally posted by FlorinC View Post
                eu am un zgomot pe spate, nu am reusit sa l localizez foarte corect. am 10500 si se aude un scartiit cand iau viraj si trec peste denivelari sau linii tramvai. e foarte enervant ca nu se aude mereu. dar daca fac stanga dreapta si drumul e mai accidentat atunci se aude. si abia facusem revizia intermediara. inca un drum la service. ps: pentru asta trebuie programare sau te duci pur si simplu?
                E mai bine cu programare ca sa nu pierzi timpul altfel cred ca risti sa nu aiba timp de tine.
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

• Vezi sa nu fie flansa de deasupra finalei.

La opel asa am patit... si a durat jumate de an pana am descoperit.

Dev
                  Honda Civic 5D MY2012 1.8 A/T Polished Metal Metallic

www.aikibudo.ro
                  www.facebook.com/aikido.sakura

Comment

• Am 20k km. Pana acum au fost doar cateva:
                    -directia (tragea dreapta) - geometria refacuta
                    -master cylinder la ambreiaj - schimbat pe garantie la Asko
                    -radioul pierdea frecventa (in locuri une nu ar fi trebuit) - resoftat la revizia de 10k

Acum:
                    -uneori, cand plec dimineata se aude de pe spate cu soi de scartzait de la amorizoare, dar asta numai pana ce fac cateva viraje. Am vorbit si la Asko, nu prea stiu nici ei despre ce e vorba. Ca si sunet, se aude cum se auzeau burdufurile din autobuz acum multi ani. Din pct de vedere al suspensiei nu e nici o problema. Sa vedem cum evolueaza...
                    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

Comment

• Ha ha ha, mie mi s-a stricat...va vine sa credeti sau nu...bricheta!!!
                      Culmea e ca eu nu sunt fumator, am folosit-o o singura data, la inceput dupa ce am luat masina ca sa vad cum functioneaza. Iar de atunci, doar am mai scos-o din cand in cand ca sa bag GPS-ul sau detectorul de radar.
                      In ce sens s-a stricat: ea se incalzeste dar doar daca o tii apasata. Nu mai ramane blocata acolo pana se incalzeste si apoi sa sara ea afara.
                      Oare s-o rezolv pe garantie?
                      "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

'08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

Comment

• da, nu vad de ce nu ar merge pe garantie
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

• 5400km, greierii fac serenada doar pe piatra cubica.
                          - parca trage putin dreapta, desi nu sunt convins, dar verific la 10.000 cand fac revizia
                          Honda Civic 5D 2.2 i-CTDi Executive, Black
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/lng/
                          Video Sharing: http://www.webtube.ro/

Comment

• de ce nu? eu asa as face, chiar daca nu folosesc bricheta; e pacat sa n-o rezolvi mai ales ca este probabil ceva f simplu de remediat.
                            silence is sexy.
                            civic 5D 1.8

Comment

• 500Km
                              s-au inmultit greierii la bord.

My '08 Civic Sedan 1.8 M/T
                              hondacivic.ro
                              blog.margescu.ro

Comment

• Originally posted by octi_b View Post
                                Ha ha ha, mie mi s-a stricat...va vine sa credeti sau nu...bricheta!!!
                                Culmea e ca eu nu sunt fumator, am folosit-o o singura data, la inceput dupa ce am luat masina ca sa vad cum functioneaza. Iar de atunci, doar am mai scos-o din cand in cand ca sa bag GPS-ul sau detectorul de radar.
                                In ce sens s-a stricat: ea se incalzeste dar doar daca o tii apasata. Nu mai ramane blocata acolo pana se incalzeste si apoi sa sara ea afara.
                                Oare s-o rezolv pe garantie?
                                Nu s-a stricat, ci folosind pt. altceva suportul brichetei( gps detector radar) sau largit clemele din interior care tineau brichete strinsa pina se incalzea. Daca iti este necesar poti sa bagi ceva subtire care sa nu faca scurt circuit si sa mai indoi un pic clemele.Exclus virf de pix pt ca va face scurt. Asa a patit subsemnatul.
                                honda civic 5D 2,2 diesel 2007

Comment

Working...
                                X