Nefunctionare bricheta Civic FK2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nefunctionare bricheta Civic FK2

    Civic 1.8 FK2, 2010 - bricheta nu functioneaza. Am incercat sa introduc si altceva in soclu si nu are tensiune. A mai rezolvat cineva aceasta problema?
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 11-06-18, 18:12.

  • #2
    Din curiozitate intreb, ai verificat siguranta ?.

    Comment


    • #3
      99% este de vina siguranta
      Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
      Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
      1000 Locuri de vizitat in Romania

      Comment


      • #4
        Nu am reusit sa identific siguranta pentru bricheta. Poate ma ajutati. Nu stau bine cu germana iar google nu prea m-a ajutat la traducerea cartii tehnice.

        Comment


        • #5
          Ar trebui sa fie numarul 29 - Accesorii.
          Daca nu e siguranta, poate e scoasa alimentarea de la bricheta.
          CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport M/T BlackPearl

          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/puresoul/

          Comment


          • #6
            Exista manual in format PDF si in RO, si in EN, trebuie doar sa cauti un pic pe forum.

            Comment


            • #7
              Mulțumesc PureSoul. Nu cred că mă descurcam singur. Siguranța 29 (zubehör) arsă. Mai rămâne să o găsesc pe la mine la țară la Craiova!

              Comment


              • #8
                Vezi că în cutia de siguranțe de la motor sunt niște siguranțe de rezervă (dacă nu le-a folosit cineva).
                Dacă nu le mai ai, caută siguranțe micro LP (low profile, îngropate). Iar dacă nu găsești la Craiova, le găsești la mine: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...l=1#post583992
                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                Comment


                • #9
                  Mulțumesc Bekxy! Problema rezolvata temporar cu rezerva.

                  Comment

                  Working...
                  X