Cum se schimba filtru polen la HR-V?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• TiamaT
    replied
    am cumparat ieri nipparts, aer si polen. intrebare...am dat mult 90 RON pe aer si 60 pe polen? de montat a fost o placere sa zic asa...fata de masinile avute de mine in trecut, o nemtoaica si o frantuzoaica.

Leave a comment:

• Robby_Alessio
    Senior Member

• Robby_Alessio
    replied
    Si evetual filtru anti polline sa fie cu carbuni activi ( filtreaza mult mai bine dar trebuie schimbat ma des)

Leave a comment:

• gabrielb
    Senior Member

• gabrielb
    replied
    Eu am luat Mann dar poti alege orice marca serioasa, nu pot fi mari diferente.

Leave a comment:

• TiamaT
    replied
    multam mult! iar ca piesa, ce imi recomanzi sa cumpar? ce marca?
    vreau sa schimb filtru de aer si polen....eventual, imi este iar de folos daca imi poti spune ce marca sa cumpar.
    multam

Leave a comment:

• gabrielb
    Senior Member

• gabrielb
    replied
    Scoti din articulatii usa torpedoulului si il lasi jos. Dai jos capacul care acopera locasul filtrului de polen. Pentru a-l deschide trebuie sa apesi sub el si sa tragi capacul spre exterior. In interior sunt 2 carcase de plastic in care se gasesc cele doua filtre de polen. Deci, cand comanzi, nu uita ca trebuie sa cumperi 2 bucati.

Leave a comment:

• TiamaT
    started a topic Cum se schimba filtru polen la HR-V?

Cum se schimba filtru polen la HR-V?

Buna seara, imi poate spune cineva cum se schimba filtru de polen la un HR-V? din cate am vazut pe internet sunt 2 bucati, undeva in spatele terpedo-ului. trebuie sa stiu ceva pana sa ma apuc? din cate am vazut usa de la torpedo se da jos extrem de usor....mai departe nu prea am vazut ce trebuie sa fac.
    multumesc.
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 15-10-12, 19:47.
Working...
X