Cum se regleaza farurile la ´07 Accord?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum se regleaza farurile la ´07 Accord?

    Am un Accord 2007 de aproape 2 luni, si o mica dilema... nu stiu unde se gaseste reglajul de faruri; se intampla sa am greutate noaptea si mi se atrage atentia in trafic ca farurile mele sunt deranjante...

    Ceva sfaturi?

    Multumesc anticipat!
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 29-09-12, 22:05.
    '07 BMW 330xd A/T
    ex '07 Accord 2.0 A/T - Executive

  • #2
    Este un buton in stanga volanului (daca ai varianta Comfort, la Executive / Elegance cu xenon - reglajul e automat).
    Daca butonul ala sau reglajul automat (dupa caz) nu sunt suficiente - mai sunt 2 butoane sub capota, undeva deasupra farurilor... dar ti-as recomanda sa te duci la service sa-ti regleze aia farurile folosind un device cu oglinda ce masoara nivelul exact al luminii (acelasi dispozitiv e folosit si la ITP, deci urmatoarea data poti pica lejer daca nu le reglezi)
    cci
    Senior Member
    Last edited by cci; 29-09-12, 09:52.
    Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


    Comment


    • #3
      multumesc cci; am varianta executive cu xenon si aseara mi s-a parut ca farurile nu au coborat odata cu cresterea greutatii pe spate. intentionez sa ma duc la c.m. pentru revizie in scurt timp, voi trece si verificarea farurilor.

      drumuri bune!
      '07 BMW 330xd A/T
      ex '07 Accord 2.0 A/T - Executive

      Comment


      • #4
        Ai niste gauri pe far unde introduci o surubelnita.Exista reglaj sus jos si stanga dreapta.Fiecare far are cate 2 locasuri.Ridica capota si ai sa le gasesti.

        Comment

        Working...
        X