Problema navigatie Accord 2005

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Problema navigatie Accord 2005

Salut,
    Deschid un nou thread pt ca desi am cautat pe forum, nu am gasit exact ce caut eu . Daca nu e ok, rog moderatorii sa stearga post-ul.
    Sunt nou pe forum si am si eu o problema cu navigatia de la Accordul meu din 2005 , respectiv apare mesajul 'dvd disk is reading an error'. Dvd-ul e cel original al masinii, versiunea 2.05, ce-i drept s-a cam zgariat. Ideea e ca am de ceva timp aceasta problema insa n-am avut niciodata timp sa ma ocup de ea. Inainte trecea de aceasta eroare dar nu 'gasea' semnalul GPS. E frustrant ca nu mai pot folosi nicio alta functie a sistemului audio sau A/C decat manual pe displayul superior si doar cateva functii. Se poate gasi o rezolvare, eventual un by-pass sa trec de navigatie dar sa pot folosi restul functiilor (navigatia nu ma intereseaza f mult). S-a mai confruntat cineva cu o astfel de problema?
    Multumesc!

Chiar nimeni n-a avut o astfel de problema? Un service bun pt navigatii stiti prin Bucuresti?
    merci!

Comment

incearca sa faci o copie a dvd-ului de navigatie sau incearca noua versiune 3.60 daca o poti lua de la vreun coleg si verifica
      Accord Type S, 2.4 190cp+
      Nissan Patrol '90, 2.8 116cp bestia de noroaie
      Land Rover Discovery 2, Td5 2.5 170cp, overland

Comment

Originally posted by Cezarium View Post
        incearca sa faci o copie a dvd-ului de navigatie sau incearca noua versiune 3.60 daca o poti lua de la vreun coleg si verifica
        O sa fac copia in weekend sa vad ce se-ntampla. Versiunea 3.60 nu stiu daca merge la mine pt ca eu am sistemul fara comanda vocala si parca la astea nu mergeau noile versiuni. Cele cu comanda vocala s-au fabricat incepand cu 2006.
        Vad eu ce iese . Merci de sfat!

Comment

Salut.! si eu am confrunt cu aceiasi problema dar reusit sa o rezolv. te intreb ai reusit.?

Comment

Working...
          X