Urme de ulei/lichid frana Accord CL7

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Urme de ulei/lichid frana Accord CL7

    Salu

    Am observat ieri niste urme de ulei, undeva in spatele motorului pe un furtun, in dreptul unui senzor. La pipait pare a fi lichid de frana... Am facut si un filmulet - habar nu am ce face furtunul ala... Dar urmele sunt proaspete si vreau sa stiu cat de mult va trebui sa ma grabesc spre service...

    http://www.youtube.com/watch?v=OXIrF...ature=youtu.be

    Poate ma ajutati cu un sfat. Multumesc
    B 63 UWG , Accord 2.0, A/T, Ex, Royal Blue

  • #2
    este lichid de servo, conducta uda este de la pompa de servo.... ai verificat nivelul lichidului de la servo? din cate am citit pe afara se mai intampla sa se fisureze furtunul de la servo, prin SUA a fost chiar o rechemare pentru shimbarea lui.
    EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
    Del Sol '94 ESI
    CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
    BMW Z4 '03 Titan Silver

    Comment


    • #3
      O sa ma duc la service cat mai repede... Multumesc pentru raspuns!!!
      B 63 UWG , Accord 2.0, A/T, Ex, Royal Blue

      Comment


      • #4
        Am cerut un pret pentru furtunul de la pompa hidraulica si m-au lovit cu o estimare de ....1200 Ron!!! Noroc ca e cu tot cu manopera... Adica cum? Un furtun 1200 Ron? Ceva idei pentru o solutie aftermarket?

        PS. Aveti o resursa unde sa pot identifica piesele (gen scheme desenate) ca sa pot identifica exact denumirea piesei, poate sa gasesc si un cod pentru ea... Ca sa nu stresez lumea de fiecare data...

        Multam
        mumuishere
        Member
        Last edited by mumuishere; 31-07-12, 15:29.
        B 63 UWG , Accord 2.0, A/T, Ex, Royal Blue

        Comment


        • #5
          aici: http://acura.bernardiparts.com/BVMod...eStreamer.aspx

          Vezi ca sunt niste accorduri la dezmembrat pe forum.. poate ai noroc si au furtunul cu pricina
          EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
          Del Sol '94 ESI
          CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
          BMW Z4 '03 Titan Silver

          Comment


          • #6
            Problem solved : 1500 RON schimbare la ASKO... foarte ok baietii... Am cerut cotatii din doua locuri pentru furtun - 2000 Ron in ambele cazuri. La Asko am rezolvat totul la 1400 plus manopera... Danke.
            B 63 UWG , Accord 2.0, A/T, Ex, Royal Blue

            Comment

            Working...
            X