Probleme receptie radio Accord 2007

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Probleme receptie radio Accord 2007

Stiu ca n-am apucat sa ii fac prezentarea pe MyAccord, da de 4 zile de cand am luat-o n-am apucat sa-i fac nicio poza
    Problema pe care o am pana acum este receptia radio care este foarte proasta (cel putin in comparatie cu Focus-ul Titanium cu audio premium). Si nu ma refer la basi/inalte etc ci pur si simplu la receptia radio in sine. De multe ori am paraziti sau cateva secunde nici nu vede postul. Presupun ca antena e interna ca pe afara eu n-am avazut nimic ...
    Aveti si voi aceeasi problema si daca da cum s-a rezolvat situatia?

Multumesc

Antena e integrata in luneta.
    Service?
    Be the change you wish to see in the world - Ghandi.
    Accord 2.4MT 2009

Comment

O sa ajung inevitabil si acolo, dar ma gandeam ca poate exista o solutie mai la indemana

Comment

Am aceasi problema si eu am la accord... prind vreo 3-4 posturi iar la 307 vreo 10 in acelasi oras wtf?????Am tot cautat pe net da nu prea am gasit .

Comment

Eu am vandut-o 😉

Comment

Subscriu la aceeasi problema ..
            A mai patit-o cineva ?
            '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

Comment

Eu am CR-V -ul din semnatura, si radioul e muci, i-as da nota 4 din 10, dezastru. Cu antena exterioara. O fi o chestie generala la Honda. Amplificatorul e superb, de pe CD se aude trasnet sau de pe USB, dar radioul, slab, slab de tot.
              CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T

Comment

Originally posted by balaurul View Post
                Subscriu la aceeasi problema ..
                A mai patit-o cineva ?
                Care anume? de ex. nu intotdeauna pe cautare automata prinde toate posturile disponibile, iar pe manual e ok; are si zone (nu pot sa le spun momente) unde receptia e mai slaba, dar nu m-am plans niciodata ca n-am putut asculta radio, decat in parcarile subterane doar.

Sunt niste verificari standard/rapide in ceea ce priveste antena, amplificatorul, cablul pana la radio; o vizita in service lamureste rapid lucrurile, daca e ceva in neregula...sau asa e ea.
                Prima verificare ar fi de continuitate a antenei din luneta (primele 3-4 segmente din partea superioara). Daca e intrerupta, se repara.
                -------------------
                There is no point of having if you can't share.

Comment

Working...
                X