Accord Aerodeck , pierdere putere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accord Aerodeck , pierdere putere

    Salut tuturor , mai acum vreun an m-am pricopsit cu un Accord din 90 , era un pic lovit si avea cateva probleme , pana la urma am hotarat ca nu merita investit in el cat ii trebuie , m-am ,, incapatanat '' si mi-am luat un alt accord ( imi placea la nebunie motorul de pe cel vechi ) , de data asta un aerodeck , doar ca are o problema dupa 5000 Rpm nu mai trage , isi pierde brusc puterea , inca mai creste turatia dar nu vrea sa mai traga , are cineva idee care ar putea fi cauza ??

  • #2
    trage bine pana in 5000 rpm ? se intampla la fiecare viteza sau doar in una anume ? mananca ulei ?
    07' Civic Type-s Nighthawk Black Pearl
    ----------------------------------------------------------

    Comment


    • #3
      la toate treptele ( am incercat 1 , 2 si 3 ) , azi am pus un mecanic sa se uite , a mers un pic cu ea si cica ar fi o problema cu pompa de benzina . Sa fie pompa pe duca ?? De mancat ulei nici gand , fum nu prea scoate si ce iese e albicios , asta mi-a placut la ea are motorul destul de bine intretinut .

      Comment


      • #4
        Este foarte posibil, dar daca este pompa de benzina, ar trebui sa ai simptome de "dat in nas". In special daca ii dai talpa...
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • #5
          Dupa 5mii, turatia urca la fel de repede si nu se mai accelereaza la fel?
          Stiu ca asta era un prim semn de uzura la ambreiaj.
          Cel putin la rabloanta de Oltcit, asa se manifesta, tragea bine de pe loc pana pe la 4mii si de la 4 la 6mii, incepea sa patineze si ciuciu tras, se tura in continuare, fara nici un rezultat [motorul, in mod normal, tragea bine pana la 6100]
          Si ce probleme a zis ca ar avea pompa de benzina, care sa justifice comportamentul?
          Zic si io
          The things you are scared of, are usually the most worth while...
          If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

          Comment


          • #6
            Originally posted by Delphi View Post
            Este foarte posibil, dar daca este pompa de benzina, ar trebui sa ai simptome de "dat in nas". In special daca ii dai talpa...
            Exact asta se intampla uneori se plafoneaza alteori se tureaza si nu trage iar dupa drumuri mai lungi da in nas la turatii mari , iar ambreiajul nu are cum sa fie , am avut ceva masini dintre care am avut si cu ambreiajul dus si mi-as fi dat seama ar trage mai greu la turatii mici iar mie imi trage bine pana in 5000 rpm , dupa care da semne de lipsa de benzina. Mam hotarat totusi sa schimb pompa, sa vad unde o gasesc si in cat timp vine .

            Comment


            • #7
              foarte bine faci,o sa simti alta masina dupa ce o schimbi,mai sprintena si mai vioaie
              07' Civic Type-s Nighthawk Black Pearl
              ----------------------------------------------------------

              Comment


              • #8
                Salut. Ce stii de filtrele de benzina sunt schimbate ?
                ...in inima mea sunt toate de Accord.

                www.eRecenzii.ro

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Mobb View Post
                  Salut. Ce stii de filtrele de benzina sunt schimbate ?
                  Da , sunt schimbate , sigur este din cauza pompei

                  Comment

                  Working...
                  X