Accord: Particularitati/Probleme/Bug-uri

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by judge
    scartaiturile se datoreaza materialelor din care sunt facute placutele, producatorii nemaiavand acum voie sa foloseasca anumite materiale.
    Exact! De asta m-am plans si eu cu cceva timp in urma, s-a rezolvat dar nu pe garantie sau ceva, iar explicatia ai dat-o deja. Mai exista si posibilitatea ca acestea sa fie prea tare stranse/montate/setate, asa mi s-a spus cu aceasi ocazie.
    Cioli, crede-ne!
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • #77
      Originally posted by judge
      @Atreides: si la mine au scartait, dar acum s-au potolit. Cei de la Asko mi-au dat o explicatie (nu stiu cate de corecta e insa): scartaiturile se datoreaza materialelor din care sunt facute placutele, producatorii nemaiavand acum voie sa foloseasca anumite materiale.
      "durerea" mea este ca franele nu au inceput sa scartaie decat de vreo saptaman, pana acum nu s-au auzit, chiar si fara muzica . Pana acum gradul de insonorizare si confort oferite de Honda au fost de nota 9.99, dar acum scade spre 8.99 . Sper sa se rezolve pb. la prima revizie sau mai devreme (inclin desigur spre a doua varianta).
      Accord 2.0i LS 2006/MT Arctic Blue

      Comment


      • #78
        Eu am asteptat cateva saptamani bune tocami in speranta ca va trece, dar n-am avut noroc. La mine se auzea aiurea dar cel mai incomod era dupa ploaie sau dimineata pe racoare. Nu sta mai mult de 2-3 saptamani ca nu va trece de la sine.
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #79
          pana la urma imi recomandatii un mecanic bun din bucuresti care poa sami faca distributia? pe privat sau chiar aici...

          Comment


          • #80
            M-am interesat si treaba sta asa: rolele se schimba daca atunci cand desface distributia au zgomot. Problema este ca daca nu ai rolele atunci, ori iti pune inapoi cureaua veche si evident platesti manopera, ori iti pune cureaua noua cu rolele vechi. Daca vrei sa fii sigur 100%, schimbi si rolele odata cu cureaua. De fapt, tu ai doua curele de schimbat.

            Pret role: aprox. 190 - 200 Euro
            Pret curele: 60 + 50 Euro
            Pret manopera (la Carpati Motor): 380 RON

            Acolo (la Carpati) poti vorbi cu Vali sau Stelica, amandoi sunt mecanici foarte buni. Sfatul meu este sa te duci la Carpati, sa nu te duci la orice nea Gigel care a vazut si el odata o Honda pe strada si in rest stie sa desfunde jigloare de Dacia... parerea mea.
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • #81
              Confirm, Vali si d-l Stelian de la service Carpati fac treaba foarte buna. :wink: Quiksand, te duci acolo, vb cu unul dintre ei, le spui care e problema si iti faci o programare. :wink:

              Comment


              • #82
                ...and Quicksand: This is a direct order. :lol:
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment


                • #83
                  cum frate am de skimbat 2?:d arata la fel aman2?

                  Comment


                  • #84
                    god i hate (h8) his typing...

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by quiksand
                      cum frate am de skimbat 2?:d arata la fel aman2?
                      Da, asa zic mecanicii ca e la modelul tau. Nu cred ca arata la fel, din moment ce au preturi diferite :?

                      Uite, eu zic sa faci asa: pune mana pe telefon, da un tel. la 312.63.23 sau 312.47.94 (Service Honda - Carpati Motor), cere cu dl. Stelian, cu dl. Vali, sau cu dl. Razvan, spune-le ce masina ai, ce vrei sa faci, si intreaba-i exact cum sta treaba. Eu asa fac cand am ceva de reparat la masina... e drept ca se intampla foarte rar Razvan se ocupa de piesele de schimb, asa ca stie ce are in stoc, in cat timp aduce, la ce pret.

                      @Judge: I hate as much as you hate... but I decided he is a nice guy, after all
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • #86
                        verry nice:d merci mah oricum nu cred ca o sa sun ca omu de la care am luat masina mia lasat doar o curea daia cu dinti asa.. de distributie si una mai mica asa... da aia se vede ca e "uzata" :d

                        Comment


                        • #87
                          mah, da de ce nu vrei k sa dai un tel la servis? :?:
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • #88
                            De service imi arde mie .. am un mecanic bun , se uita la ea si vad atunci daca mai imi trebe o curea oricum mmss mult de ajutor... si duminica zici ca nu vii?

                            Comment


                            • #89
                              Nu, si mie imi pare rau , dar plec in concediu, acum alerg sa-mi schimb cauciucele si vruuum =P~

                              Succes cu cureaua, sa ne dai vesti bune!
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment


                              • #90
                                Sper sa scap si yo de povara asta... , vinde-mi un pont de un fac rost de 15 mii Euro sami iau si yo un CTR , SH

                                Comment

                                Working...
                                X