Accord: Particularitati/Probleme/Bug-uri

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2.4 are aceiasi arhitectura in pozitionarea sub capota ca 2.0??maine am sa ma uit si eu!
    ex CL7 AT 2006
    CN1 Sport 2005
    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

    Comment


    • Originally posted by Azertiti
      Persoana cu problemele respective nu a avut dacie ultimele masini, nu se pune problema sa fi mers prost pe ea. A cumparat-o la putin timp dupa ce s-a lansat si i-au mai aparut diverse probleme. Nu spun ca accord-ul e o masina proasta, am si eu una care merge perfect dar in cazul lui chiar au fost. La capota nu va ganditi ca sunt zone mari, s-a umflat vopseaua pentru ca a ruginit in cateva puncte, ca la dacie erau cuvintele lui cand o vazuse. O va schimba pe garantie, deja s-a dus la Carpati pentru ea. Am incercat sa il mut la ASKO dar nu a vrut...treaba lui aici
      Daca recititi posturile mele de cand sunt pe forum nu cred ca am aruncat aiurea cuvinte cum zice alexmohora. Cred ca am doar cateva posturi unde am zis ceva rau de zis. Acela si cele in care vorbesc de rau stergatoarele originale
      Nu ai aruncat aiurea cuvinte însă, în context reieșea o părere foarte, foarte proastă despre Accord = țeapă de 30.000 euro (cât costa atunci)... aia, aia, aia și bașca i-a mai ruginit și capota ca la Dacie. Ca să nu mai zic că la Dacie, capota ruginea ultima :wink: Primele erau aripile.

      Ca să oferi o imagine reală puteai să zici din prima ceva de genul: ”au apărut niște umflături în vopsea de la rugină - foarte ciudat la o mașină destul de scumpă, o să investigheze să vadă de la ce e. Problema este acoperită de garanție. Posibil să fi fost probleme cu unele loturi sau poate a avut o reparație neștiută chiar înainte de a o primi.„

      Eu am auzit de mașini căzute de pe platformă, reparate și vândute clientului ca noi. Și am văzut cu ochii mei la Opel Sibiu cum un nene de la vânzări a intrat cu nepăsare crasă cu o mașină nou nouță în stâlpul de la macara - o ducea pe rampă să-i monteze scut. I-a înfundat pragul. Noroc că era clientul de față că altfel o reparau și nu suflau o vorbă.
      Honda Accord 2.0, Elegance, Blueish Silver

      Comment


      • oricum ai 12 ani garantie la caroserie...
        Am fost manechin la fabrica de prezervative!
        Rated R for nonstop crude and sexual humor, pervasive strong language, and drug content.

        Comment


        • ar trebui ca toate topicurile deschise cu "probleme" sa fie concluzionate si separate.de altfel e o varza aici.si propun ca afirmatiile facute de catre unii asa din auzite si nu ca fiind intamplate lor sa fie ignorate.
          ex CL7 AT 2006
          CN1 Sport 2005
          KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

          "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

          Comment


          • http://www.hondaproblems.com/ - interesant :wink:
            Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
            ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

            Comment


            • dragule inainte sa te arunci in a posta link-uri fara noima te rog sa te uiti.acesta este site U.S.A.de cele mai multe ori modelele honda nu au nici o treaba cu cele EU.
              acum accordul european e una adik ACURA TSX si ala american e alta.bunnn.dupa ce am inceput sa ma uit uite ce am gasit
              http://www.carcomplaints.com/Honda/A...on/index.shtml

              SEAMANA ASTA DIN URMA CU ACCORDUL MEU,AL LUI CRYO SAU ORICARE ALTUL DE PE FORUM????????

              uff.am mustrari de constiinta pt ca ti-am raspuns asa,scuza-ma florine. ops: ops:
              ex CL7 AT 2006
              CN1 Sport 2005
              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

              Comment


              • din pacate si Honda se mai strica,indiferent unde e fabricata sau carei piete se adreseaza ca si restul masinilor comerciale de altfel.
                cine doreste o masina super fiabila si care nu se strica usor,trebuie sa aleaga un tanc sau alt vehicul militar :lol:
                apropo,stiti cat mi s-a cerut la reprezentanta pe cureaua de accesorii???
                500 RON!!! :-#
                soferia este mai inselatoare decat viata..

                Comment


                • f corect ceea ce spui tu.se strica si la X5 si la CLS si la LEXUS!ideea este ca probleme la accordul american 2003 se stie.este mai veche iar acea transmisie AT a fost un model care nu l-au mai pus si la alta honda. :wink:
                  ex CL7 AT 2006
                  CN1 Sport 2005
                  KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                  "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                  Comment


                  • Originally posted by tokyodream
                    http://www.hondaproblems.com/ - interesant :wink:
                    Daca ne uitam cu atentie la cati au probleme cu accordu' VS cat masini vandute sunt, cred ca rata e una mai mult decat de bun simt! Evident ca nu e tocmai placut sa ti se intample dar...

                    Sa va spun despre Range Rover ca are casete de directie pe stoc si sunt masini la 5-6k care au cedat deja? Sau articulatii de Laguna? Sau pompe de frana de Megane cazute la 10k?
                    Cutii de viteza de Golf facute praf la 6-8k?!

                    Va dau doar exemple dintre cunoscuti, asa ca... despre ce vorbim?!
                    Ce este TOTUL? Nimic... Dar NIMICUL?... Totul este!... Pentru ca din Nimic se naste Totul!...
                    ... mi s-a parut interesant, d-aia am si scris-o aici...

                    www.astrocafe.ro! Aruncati o privire acolo! S-ar putea sa va inspire!

                    Comment


                    • :x help!!! Am condens in far! Deja s-au adunat cativa stropi! Care o fi cauza si cum scap de ei?!
                      my blackie...2007 Honda Accord 2.0 M/T LS Nighthawk Black
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...tza6/my+honda/
                      2009 Honda Accord 2.0 M/T Executive Volcano grey

                      Comment


                      • Din pacate este problema tuturor masinilor care se fabrica in ultimii ani! E genul de problema pe care indiferent daca o ai sau nu, nu mai e demult grava! Se schimba pe loc daca e in garantie! Daca nu, CASCO!
                        Ce este TOTUL? Nimic... Dar NIMICUL?... Totul este!... Pentru ca din Nimic se naste Totul!...
                        ... mi s-a parut interesant, d-aia am si scris-o aici...

                        www.astrocafe.ro! Aruncati o privire acolo! S-ar putea sa va inspire!

                        Comment


                        • dupa primii 900 km am observat si eu ceva....
                          exista un cheder de cauciuc la marginea de jos a lunetei.... care intra ffff putin sub marginea capotei de la portbagaj....
                          ieri am observat ca e rupt (nu taiat) fix de langa marginea geamului pe o distanta de 20-25 cm... in partea stanga ....
                          azi m-am uitat la un accord din 2004 si are fix aceeasi problema....
                          deci? e o problema generala sau nu? a mai patit cineva asa ceva?

                          cand am luat-o nu am observat insa nici nu m-am uitat atent in partea aia... asa ca nu stiu daca e asa din fabrica... singura chestie la care ma gandesc e ca s-a rupt de la spalarea cu jet... acel cauciuc pare destul de moale si sensibil....

                          ideea e... daca vreau sa il schimb... trebuie dat geamul jos?
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/crashmx/primele+poze/

                          Comment


                          • Am sa va spun o problema reala care a aparut la accordul meu dupa 48k km:
                            CASETA DE DIRECTIE!

                            am inlocuit pe garantie caseta de directie la 48k km!cei de la ATI s-au miscat exemplar,piesa a venit repede,executia a fost impecabila!
                            asta e se mai intampla!daca mai sunt si altii cu problema asta ar fi bine sa stiu!daca nu inseamna ca sunt un caz izolat si tot asta este.nu as dori sa se desprinda ideea ca este o problema generalizata!
                            ex CL7 AT 2006
                            CN1 Sport 2005
                            KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                            "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                            Comment


                            • Dar ce s-a intamplat cu ea?
                              Ce este TOTUL? Nimic... Dar NIMICUL?... Totul este!... Pentru ca din Nimic se naste Totul!...
                              ... mi s-a parut interesant, d-aia am si scris-o aici...

                              www.astrocafe.ro! Aruncati o privire acolo! S-ar putea sa va inspire!

                              Comment


                              • "Autostrazile" din dulcele targ al Iesilor
                                Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                                ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                                Comment

                                Working...
                                X