Accord: Particularitati/Probleme/Bug-uri

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• harris
    replied
    Atunci, poate faci o plimbare si pina la ASKO, cere o constatare si Alex iti va propune concret ce si cum vei putea rezolva problema (eu am incredere in expertiza lui)

Leave a comment:

• litium1000
    replied
    Originally posted by harris View Post
    Nu-i prea ferma decizia celor de la Carpati de schimbare pompa ?. Eu inainte de a merge la service, solicit opinia unui fost coleg care este inspector ITP care isi da cu parerea si in functie de cele doua opinii (si citesc aici cum au rezolvat colegii problema), iau decizia. Sper sa nu ai nevoie de o noua pompa.
    Nu cred ca e prea ferma..avand in vedere ca e un bug cunoscut. La revizia trecuta am gresat pedala si m-a tinut cam 6 luni pana a inceput iar sa scartaie (tot la Carpati). Am fost apoi pentru alta gresare si dupa 2 saptamani iar scartaie si parca a inceptu sa si trozneasca un pic..

Leave a comment:

• harris
    replied
    Nu-i prea ferma decizia celor de la Carpati de schimbare pompa ?. Eu inainte de a merge la service, solicit opinia unui fost coleg care este inspector ITP care isi da cu parerea si in functie de cele doua opinii (si citesc aici cum au rezolvat colegii problema), iau decizia. Sper sa nu ai nevoie de o noua pompa.

Leave a comment:

• litium1000
    replied
    Originally posted by wolfydRg View Post
    Cum se manifesta ? Vezi sa nu ai suportul pedalei fisurat crapat. Verifica cu o lanterna daca pistonul de la pompa este impins 100%.

Scartaie la apasare/eliberare, iar ultima data cand am fost la Carpati pentru gresare mi-au zis ca trebuie schimbata pompa...

Leave a comment:

• wolfydRg
    replied
    Cum se manifesta ? Vezi sa nu ai suportul pedalei fisurat crapat. Verifica cu o lanterna daca pistonul de la pompa este impins 100%.

Leave a comment:

• litium1000
    replied
    Salutare,
    A venit vremea sa schimb pompa de ambreiaj. Dupa ultima gresare m-a tinut 2 saptamani..

A pus cineva piese ABE? Pompa de ambreiaj e suspect de ieftina comparativ cu Jakoparts (118Ron fata de 275RON)
    http://www.epiesa.ro/pompa-ambreiaj-.../subcat-10161/
    Last edited by litium1000; 02-03-15, 11:05.

Leave a comment:

• wolfydRg
    replied
    Sau ei dispozitiv pentru descărcare electrostatica. O sa caut mai tārziu un link.

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Fara Spandex si Latex

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    Nu mai purta haine de plastic.

Leave a comment:

• Doc
    replied
    Curata tapiteria si o sa vezi ca nu te mai pisca.

Leave a comment:

• adi lungu
    replied
    multumesc pentru raspunsuri. Buna remarca injector! Se pare ca eu trebuie sa merg la verificat )

Leave a comment:

• InjectoR
    replied
    Din cate stiu nu masina te-a piscat ci tu pe ea.
    Si mie mi se intapla uneori

Leave a comment:

• IepurasulRaz
    replied
    Te-ai electrizat de la freacrea dintre haine si tapiterie. M<ai ales daca ai geaca de fas sau sintetica si tapiterie textila.

Leave a comment:

• adi lungu
    replied
    E ceva normal, daca se poate spune asa, sau ar trebui verificata? Multumesc.

Leave a comment:

• W0lfman
    replied
    Descarcare electrostatica, nu-i ceva specific Honda . Mi se intampla des la masini cu tapiterie din material textil.

Leave a comment:

Working...
X