Accord '09 - problema cu centura de siguranta

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Accord '09 - problema cu centura de siguranta

Buna ziua dragi colegi,
    Am o problema cu centura de siguranta:

Incepe sa se dezintegreze... N-ar fii o problema daca as avea 50000, 60000, 80000 de km pe ea, as zice ca e de folosirea de zi cu zi. DAR N-AM NICI 7000 de KM!!!!!!
    E ceva normal? Inainte de Accord am avut un Opel, dupa 45000 am avut un accident mai serios si s-a dus de tot dar nu avea sub nici o forma uzura la centura de siguranta!
    Ma intereseaza daca a mai patit cineva asa ceva sau e pur si simplu materialul prost pe masina mea?
    O sa ma duc la revizia de 10000 de km si o sa cer sa mi-o schimbe pe garantie.
    Nu se poate, masina noua sa i se desire centura de siguranta dupa nici 10000 de km. Ce naiba, am purtat haine cu glaspapier? N-am purtat geci cu fermoare, majoritatea timpului eram in pulover, camasa sau tricou.
    "Hondas make the solar system look unstable and unreliable" - Jeremy Clarkson.
    sigpic

Salut. Am un Accord i-dtec navi in familie, 8000 km. Nu am patit asa ceva.
    ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

Comment

Salut. Nici eu in 21.000 de km.
      Honda Accord 2.0 Comfort, M/T, CU1, Premium White Perl

Comment

Cred ca ai reusit sa o agati sau sa o freci de ceva, altfel nu vad de ce s-ar desira.
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

Nu e cumva pozitia la scaun de asa natura incat centura sa se frece pe laterala lui, atunci cand e centura pusa?

Comment

Eu cred că ceva metalic si / sau ascutit a frecat acea zonă...

Comment

Ai masina in garantie. Ce mai astepti?
              ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

Comment

Bun, rambo nu sunt, deci cutite n-au ce cauta la mine in piept.
                Pozitia scaunului e una normala, nu o tin prinsa ca sa zici ca ma asez pe ea si s-a frecat. M-am uitat peste tot sa vad ce ar putea sa fii prins, roker nu sunt sa am 1000 de cruciulite legate de gat.
                Haur n-am la gat, oricat de negru as fii la piele...
                ----------
                Deci, explicatie logica n-am! Dar nu e normal la nici 10000 de km sa se intample asa ceva.

Vreo parere? Ce sa fac? Daca voi nu ma credeti, dealarul nici atat n-o sa ma creada... O sa-mi iau protectii de centura, si in caz de accident sa ma rog ca n-o sa se desire de tot...
                sigpic

Comment

Eu cel puțin nu mă refeream la cuțite sau zgardă, ci la mecanismul de pe stālp - tambur, opritor și ce role mai sunt pe acolo.

Comment

Mai bine te duci la service, ca n-are ce sa creada sau nu, trebuie sa ti-o schimbe ca doar n-ai taiat-o cu un cutit.
                    '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                    Fosta:
                    '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                    Javascript motherfucker in Iasi?
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

Comment

@ aikonelutzu - Ptr ca tot suntem la 'un pahar de vorba':
                      Cum adica nu esti roker?
                      Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                      2 roti

Comment

Vorba vine, nu vroiam sa aduc nici un fel de injurii asupra oricarui rocker, manelist sau Rambo.

Drept exemplificare:

Un rocker Dark Metal ar avea asupra lui un asemenea lant.
                        Asta am vrut sa spun prin afirmatia ca nu sunt rocker, ca n-am lanturi sau cruci inversate sau cine mai stie ce zgarda...

Repet, daca prin postul meu, am jignit pe cineva: Imi pare rau, dar sunt destul de suparat. Am avut asteptari prea mari de la Honda si incetul cu incetul se duc pe apa sambatei...
                        sigpic

Comment

Pare totusi un defect dat de factori mecanici nu defect de material.
                          Cere totusi schimbarea pe garantie ............si posteaza la rubrica Tehnica probleme si rezolvari
                          ....

Comment

topic mutat
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Nu ai purtat cumva un hanorac/geaca cu scai? Eu am patit asa la cureaua de la aparatul foto, din cauza scaiului.
                              Confirm ca nici la masina mea nu s-a intamplat asa ceva.
                              '09 Honda Accord 2.0 Executive Premium White

Comment

Working...
                              X