Probleme/rezolvari

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by gaxriel View Post
    Am aflat si eu , multumesc!
    Hai sa zicem ca nu sunt eu chior, ca sa nu zic mai rau, ci doar un om caruia ii place sa se uite doar inainte
    Stai linistit, si mie mi-a luat jumate de an sa aflu de existenta acelei plafoniere centrale .... in stil dacia 1300 )))

Comment

• :-o
      Oameni buni, eu inteleg ca sunteti atrasi de alte detalii ale masinilor voastre, dar chiar atat de incantati?
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

Comment

• @andreisca: Multumesc pentru incurajari
        @blackmagic: Cand am vazut-o acum imi parea cunoscuta , parca nu era chiar prima oara cand o vad, dar pe cuvant ca m-am chinuit vreo 2-3 zile la lampile din fata sa vad de ce nu se mai aprind . sa vad cine a umblat la ele , nu m-ar mira sa fiu chiar eu!
        '08 Honda Accord 2.2 Nighthawk Black
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/gaxriel/

Comment

• si accordul meu a facut un an in iulie. Ca probleme de fapt inconveniente am descoperit:
          - ornamentele laterale de la parbriz s-au desprins, am inteles din service ca majoritatea accordurilor 2009 au avut problema asta.
          - in anumite conditii (viteza, vant din fata) capota cam flutura lucru care mi se pare destul de aiurea.
          - capacul de la consola centrala se deregleaza si nu se mai deschide decat fortat. Si asta am ineles ca e problema rescunoscuta.
          - senzorii de parcare cum zicea cineva mai sus, o mai iau razna. Am patit de cateva ori sa-mi semnalizeze obstacol cand nu era cazul. Posibil ca dupa ploaie sa apara anomaliile.
          - frana de mana are o portiune moarta, cand tragi maneta simti ca are 2-3 cm in care merge in gol dupa care simti primii dinti. Am inteles ca asa e proiectata.
          - am cam 26 mii km, am facut un schimb de ulei la 15 mii perioada in care mi se aprindea in bord info de nivel ulei. Pe la 24 mii a trebuit sa completez nivelul cu aproximativ 700 ml pentru ca aparuse in bord aceeasi erroare. Cei din service mi-au spus ca e normal.
          - categoric un minus ingrosat pentru lac. Mi se pare prea sensibil.

in rest numai de bine, motorul mi se pare ca si-a dat drumul si e mult mai vioi decat la 15 mii si cu mult mai vioi decat atunci cand masina era noua. Stabilitatea excelenta, intre timp m-am obisnuit si cu sensibilitatea sporita a directiei.
          Honda Accord 2.0 Executive i-vtec AT Volcano Grey Metallic

Comment

• O intrebare : ati patit sa nu mai plece stergatoarele dupa ce sprituiesti cu apa pe parbriz ? Exista vre-o setare pentru asa ceva ?
            Honda Accord - 2006 2.0 Executive

Comment

• Daca dai scurt, nu pleaca. Asta e u lucru bun.
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

• Originally posted by wolfydRg View Post
                O intrebare : ati patit sa nu mai plece stergatoarele dupa ce sprituiesti cu apa pe parbriz ? Exista vre-o setare pentru asa ceva ?
                tine mai lung apasat pe maneta

Comment

• Ms, functioneaza totul ok. Ciudat ca nu am remarcat comportametul asta. Sa adaptat nevoilor mele cred.
                  Honda Accord - 2006 2.0 Executive

Comment

• Ciao
                    Am o problema cu care as avea nevoie de ajutor daca se poate
                    De curan am achizitionat o honda accord 2005 2.2 icdti la care nu am primit dvd ul de la navigatie
                    Ma poate ajuta cineva cu o imagine dp a lui ?
                    Nush dc conteaza acest detaliu dar Masina am luat o din italia si toate manualele sunt in italiana.
                    Merci mult
                    LIVE IT - RIDE IT - RACE IT HONDA RULLZ

ONE LIFE LIVE IT!!!!

Comment

• cauta aici: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...ight=rugaminte
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Jeteo/
                      Fugi de tentatii...dar incet sa te poata ajunge!

Comment

• ms mult
                        LIVE IT - RIDE IT - RACE IT HONDA RULLZ

ONE LIFE LIVE IT!!!!

Comment

Working...
                        X