Problema AC Accord

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Problema AC Accord

Vin cu o intrebare...am o Honda Accord 2.2 i-CTDi din 2006 si am umblat la sigurantele alea mari din fata deoarece nu.mi mai merge a/c iar acum imi stau toate becurile din bord aprinse..ce ar trebui sa fac sa revina la normal??
    Last edited by hondatu; 22-04-18, 14:25.

salut, o idee ar fi sa iei un manual si sa pui sigurantele mentionate acolo, si nu "dupa ureche" (daca asta ai facut).
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

Comment

Originally posted by grasutuflorinel View Post
      Vin cu o intrebare...am o Honda Accord 2.2 i-CTDi din 2006 si am umblat la sigurantele alea mari din fata deoarece nu.mi mai merge a/c iar acum imi stau toate becurile din bord aprinse..ce ar trebui sa fac sa revina la normal??
      Salut!
      Siguranta de la clima,compresor daca s a ars,eu as merge la un atelier bun,caci pretul unui compresor este mare.
      Ca o idee,daca scoti borna de la baterie aprox. 30 min. se reseteaza,centralita masinii si se sterg eventualele errori,daca a disparut cauza acestora.Este adevarat ca se sterge si totalul de consum,si alte date,dar asta este.
      Un sfat,ai grija caci masinile japo,sint delicate la partea electrica.....un cunoscut a ars centralita Micu,incercind sa puna becuri led in usile din fata.
      Bafta!
      PS. sper ca nu ai montat un radio chinezarie pe un diesel....daca nu l pui cum trebuie,"maninci pe piine"compresorul in citeva zile.

Comment

Working...
      X