Antigel pentru “08 Civic

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Antigel pentru “08 Civic

Sunt ok produsele astea? Civic 5D din 2008 ... īn afară de HEPU roz G12 sau G12+
    Last edited by hondatu; 13-02-21, 20:32.

In principiu sunt ok variantele dar depinde pentru ce ai nevoie. Completare sau inlocuire? Cea mai buna varianta pentru ambele situatii ramane cea OEM : Honda COOLANT (Type-2). Se gaseste de cele mai multe ori in reprezentanta sau pe coxmotorparts: https://www.coxmotorparts.co.uk/hond...tre-pre-mixed/
    Ca alternativa ai mai putea lua in calcul si RAVENOL 1410122 HJC care este conceput special pentru masini japoneze.

Comment

Mă gāndesc să fac o īnlocuire, actualmente am OEM īn instalație dar dacă trebuie să fac o completare nu am rezervă de antigel OEM; așa că intenționez să fac o īnlocuire cu un antigel mai comun/ușor de găsit dar care să corespundă normelor Honda. Din descrierea de pe etichetele produselor cred că sunt ok pentru sistemele de răcire a Civic-urilor. Dar mă simt mai comod dacă aș avea confirmarea celor care au mai folosit aceste produse.

Comment

Eu folosesc RAVENOL 1410122 HJC de mai bine de 2 ani si n-am avut probleme pana acum. L-am ales din acelasi motiv ca tine, sa-l pot gasi usor la nevoie.
        Last edited by crsN; 14-02-21, 19:45.

Comment

Working...
        X