“07 Honda Civic VIII 1.8L - gaze pe la buson si joja

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• “07 Honda Civic VIII 1.8L - gaze pe la buson si joja

Salutări,
    am și eu o problemă la un Civic 2007, 1.8L benzină. 175.000km. Imi da gaze pe la bușonul de ulei și joja, de la ce poate fi?
    Am făcut test de compresie la rece și fără ulei am 12 bari pe cilindrii. Mașina nu o am de mult timp, cine știe despre acest model?
    As dorii mai multe informații de ex: ce ulei sa bag, ce fel de antigel, etc. Va mulțumesc!
    Last edited by hondatu; 05-10-20, 19:05.

Problema de care vorbesti poate fi una legata de uzura la segmenti. In orice caz este presiune scapata inspre baia de ulei, care are legatura cu joja si busonul de umplere.
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

Mulțumesc īncă nu știu dacă mănāncă ulei adică nu da semne sa fie segmenții uzați īnafara de aerul care īl dă la joja și bușon
      Fum nu scoate .. nu știu Mai am un golf și tot așa am segmenții uzați deci bag cam 5-6 litrii de ulei īntre schimburi și scoate fum și se aude și motorul urāt

Comment

Salut! Poti verifica si valva PCV impreuna cu furtunele aferente, sa nu fie infundate. Urmareste cu atentie consumul de ulei. Pentru celelate intrebari gasesti raspunsuri si informatii daca dai un search: Motul, AmsOil, Ravenol, Honda etc. cu vascozitati 0w20, 0w30,5w30. Antigel de preferat Honda.
        GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

Comment

Mulțumesc mult o zii bună va doresc

Comment

Working...
          X