Salutare
Am bagat 6l de benzina 98; mi-am dat seama de greseala si am facut imediat plinul cu motorina, fara sa pornesc motorul inainte. Am circulat vreo 50 km pana acum, drumuri scurte de oras, masinuta merge dar are un zgomot pe care nu-l avea inaite de isprava asta, un tacanit, parca in special cand este usor subturata. Am mai citit ca se recomanda si ceva ulei 2T in rezervor in astfel de cazuri, sunt sceptic totusi....
Ce ziceti, merg in continuare asa, adaug ulei sau nu, ori o duc in service ?
Multumesc
Edit : este vorba de accord 2.2 diesel din 2008; parca aparea masina la username inainte, de aceea nu am specificat initial.
Am bagat 6l de benzina 98; mi-am dat seama de greseala si am facut imediat plinul cu motorina, fara sa pornesc motorul inainte. Am circulat vreo 50 km pana acum, drumuri scurte de oras, masinuta merge dar are un zgomot pe care nu-l avea inaite de isprava asta, un tacanit, parca in special cand este usor subturata. Am mai citit ca se recomanda si ceva ulei 2T in rezervor in astfel de cazuri, sunt sceptic totusi....
Ce ziceti, merg in continuare asa, adaug ulei sau nu, ori o duc in service ?
Multumesc
Edit : este vorba de accord 2.2 diesel din 2008; parca aparea masina la username inainte, de aceea nu am specificat initial.


Comment