Consum ulei pe la capacelul de la motor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Consum ulei pe la capacelul de la motor

    Salutare tuturor! M-am uitat pe lāngă motor și am văzut ca curge un pic de ulei pe la un căpăcel (se vede īn poze). Unde se găsește de schimbat acel căpăcel? Dacă se schimba garnitura de la capac motor supape mai curge ulei pe la acest căpăcel?

    Atașez poze.

    Mașina este Honda Civic hatchback 1.8 din 2007, benzină, automată.

    Va mulțumesc.

  • #2
    Schimba l la ce pata ai pe acolo, la mine nu se vedea mare lucru, insa l am schimbat preventiv, costa 30-40 Ron la beksy.
    '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

    Comment


    • #3
      Originally posted by fetherw80 View Post
      Schimba l la ce pata ai pe acolo, la mine nu se vedea mare lucru, insa l am schimbat preventiv, costa 30-40 Ron la beksy.
      Mulțumesc pentru răspuns!
      Ok, īl voi schimba, dar la un magazin sau site de piese auto cum se numește acea piesa? Acel căpăcel ce denumire are pe site-urile de piese auto? Că garnitura de capac motor (supapă) este sus la motor, dar asta este la jumătatea motorului. Ce opinii aveți la denumirea lui? Mulțumesc.

      Comment


      • #4
        Daca te duci la un magazin arati pozele si ti-l gaseste.

        Comment


        • #5
          Eu am schimbat capacelul respectiv la Asko acum cativa ani. Din ce tin minte cred ca a fost vreo 70 lei.
          Honda Civic Sedan '08 ES A/T

          Comment

          Working...
          X