Ce benzina?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @richie, sa nu intri AICI!!!
    InjectoR
    Senior Member
    Last edited by InjectoR; 29-11-14, 01:08.
    Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

    … Jazz do it ...

    Comment


    • Nu, Clarkson nu a greșit când a spus "...not even one, has ever gone wrong".
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

      Comment


      • Deci mai buna benzina 95 normala ,nu vb de 98 100
        sigpic

        Comment


        • Cum spuneam pe alt topic, am incercat astazi Rompetrolul 95 din Moldova despre care pot spune ca e acelasi cu cel romanesc, dupa 50 de kilometri de mers cu el.
          Pretul este de 17.50 lei moldovenesti pe litru, adica 3,84 lei. Eu zic ca e bine, desi - vorba cuiva de pe forum - cand am cumparat masina benzina costa 3,55 lei.
          Deci calitatea gazului de peste Prut este ok.
          In ce priveste mitul masinii ridicate de roata spate din dreptul rezervorului pentru a intra mai multa benzina prin conducte, as zice ca nu se confirma. Poate am reusit sa pun mai mult cu 2-3 litri, dar in niciun caz mai mult. Cineva, al carui nick incepe cu Dan si se termina cu P va exulta la citirea acestor randuri, a avut rabdare o zi intreaga sa-mi explice ca e doar un mit, eu am tinut-o langa, dar degeaba.
          Probabil ca voi face plinul de acum incolo din republicuta, macar sa le-o trag si eu cum pot guvernantilor nostri, acciza mamii lor!

          Comment


          • vezi ca in RM la Rompetrol exista 2 feluri de 95: efix si 95 simplu. Banuiesc ca 95 simplu e fara aditivi
            InjectoR
            Senior Member
            Last edited by InjectoR; 06-05-15, 20:34.
            Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

            … Jazz do it ...

            Comment


            • Asa e si in Moldova. am luat cu aditivi.

              Comment


              • Iasi - Sculeni = 25 km

                Ma batea si pe mine gandul sa trag o fuga dar mi-a zis un amic din Republica faptul ca a lor e mai proasta..

                @vtin: Google spune ca la Sculeni e un Bemol, n-am auzit in viata mea de ei desi cica e sport national in Iasi sa mergi sa alimentezi peste Prut.
                Ai platit vigneta? cica 20 ron pentru 7 zile.
                richie
                Senior Member
                Last edited by richie; 06-05-15, 21:41.

                Comment


                • Da, vigneta atat costa pentru 7 zile, dar exista posibilitatea s-o achiti si pentru o luna, trei luni sau chiar sase.
                  Eu am luat benzina de la Rompetrol, statie care are aceleasi produse ca si cele din Romania. La cativa metri mai era un Lukoil si inca o statie... ceva cu T. Tirex.
                  Am avut si eu ceva indoieli cu privire la calitatea benzinei (au si benzina de 92), insa masina merge la fel de bine ca si cu benzina de la noi. Cred ca merita efortul...
                  A! Pachetul de Kent (pe bune, nu de contrabanda) e de aproape 4 lei.
                  Bani schimbi exact in vama, tot acolo platesti si vigneta.

                  Galati - Giurgiulesti = 10 km. Benzinariile sunt la 200 de metri de cum ai intrat in Moldova. Ca sa ajung la Reni, in Ucraina a trebui sa mai bat inca 8 km. In Ucraina benzina e si mai ieftina.
                  vtin
                  Senior Member
                  Last edited by vtin; 06-05-15, 22:31.

                  Comment


                  • Da, guvernatii nostri isi bat joc de noi.

                    Am auzit ca la ucrainieni nu scapi fara sa-i saftelesti deci daca pui si taxa de smecher tot acolo iesi.

                    Din Moldova cred ca am sa o incerc si eu..oricum am de gand sa fac o şuetă in cramele de la Cricova.

                    Comment


                    • Ce sa facem ,daca am vrut in UE acum o luam LA M..E. Ne-au dat mancare, libertate, si tot ce ne-am dorit, pacat ca nu mai avem o tara a noastra.

                      Comment


                      • Originally posted by bogdi12001 View Post
                        Ce sa facem ,daca am vrut in UE acum o luam LA M..E. Ne-au dat mancare, libertate, si tot ce ne-am dorit, pacat ca nu mai avem o tara a noastra.
                        sa nu exageram, nici inainte de 90 nu era a noastra.
                        ceausescu platea datoria Romaniei cu valiza.

                        Comment


                        • Ce legatura are UE cu politica de aici, cu taxa de escroc (politician)? Iar flame? Iar vorbe fara temei doar pentru a mai strica un topic?
                          vtin
                          Senior Member
                          Last edited by vtin; 07-05-15, 11:05.

                          Comment


                          • Originally posted by vtin View Post
                            Cum spuneam pe alt topic, am incercat astazi Rompetrolul 95 din Moldova despre care pot spune ca e acelasi cu cel romanesc, dupa 50 de kilometri de mers cu el.
                            Pretul este de 17.50 lei moldovenesti pe litru, adica 3,84 lei. Eu zic ca e bine, desi - vorba cuiva de pe forum - cand am cumparat masina benzina costa 3,55 lei.
                            Deci calitatea gazului de peste Prut este ok.
                            In ce priveste mitul masinii ridicate de roata spate din dreptul rezervorului pentru a intra mai multa benzina prin conducte, as zice ca nu se confirma. Poate am reusit sa pun mai mult cu 2-3 litri, dar in niciun caz mai mult. Cineva, al carui nick incepe cu Dan si se termina cu P va exulta la citirea acestor randuri, a avut rabdare o zi intreaga sa-mi explice ca e doar un mit, eu am tinut-o langa, dar degeaba.
                            Probabil ca voi face plinul de acum incolo din republicuta, macar sa le-o trag si eu cum pot guvernantilor nostri, acciza mamii lor!
                            ....

                            Comment


                            • Originally posted by bogdi12001 View Post
                              Ce sa facem ,daca am vrut in UE acum o luam LA M..E. Ne-au dat mancare, libertate, si tot ce ne-am dorit, pacat ca nu mai avem o tara a noastra.
                              Discutiile despre politica sunt interzise pe forum. Te rog sa incetezi.
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment


                              • Shell V-Racing 100. De departe cel mai bun carburant pe care l-am pus vreodata in rezervor. Pacat ca nu este disponibila si in RO.

                                Comment

                                Working...
                                X