Salut. De cand am cumparat masina am observat ca scoate foarte putin fum in ture mari , dar nu de feicare data ! Si de aici reiese un consum de ulei de aprox 300 de grame la 1000 de km 
Ce vreau sa va intreb , uleiul 10w50 este mai rezisten la temperaturi mari decat 10w40 sau 10w30 ? A folosit cineva 10w50 ?

Ce vreau sa va intreb , uleiul 10w50 este mai rezisten la temperaturi mari decat 10w40 sau 10w30 ? A folosit cineva 10w50 ?


si am zis ca decat sa merg cu uleiul pe minim mai bine bag ce gasesc ... si de atunci sunt tot cu uleiul acela deoarece a fost vara si cald.
Comment