Īnlocuire sticlă proiectoare

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Īnlocuire sticlă proiectoare

Salutare,
    Pe Accord-ul meu, ambele proiectoare au sticla fisurată, iar pe partea dreaptă e puţin mai avansată problema: geamul se abureşte destul de pronunţat.

Am găsit pe Ali Express sticla respectivă. Īntrebare: a mai schimbat cineva sticla proiectoarelor? Am īncercat să caut detalii despre operaţiunea asta dar nu am găsit pānă acum nimic care să mă lămurească.

Link cu produsul: https://www.aliexpress.com/item/2pcs...3e9b2e0e2dB7fP

Maşina īn cauză este un Accord CU2, 2009.

Schimba proiectoarele cu totul. Si eu am avut unul fisurat (CL7) si l-am schimbat cu totul. Gasesti proiectoare OEM in dezmembrari in stare foarte buna cate vrei, la 150-200 lei bucata. Nu e chiar o avere...
    '98 Prelude BB9 "Soul Red Crystal" 2.0i M/T;
    '00 Civic EJ9 Comfort 1.4i M/T;
    '08 Accord SSE 2.0 i-VTEC M/T;
    '11 CR-V Executive 2.0 i-VTEC A/T;

Comment

Eu le-am schimbat cu asa ceva

http://www.morimotohid.com/honda-ova...to-xb-led.html

Sunt full Led philips cu lupa si policarbonat
      K24Reflash

Comment

Mulțam pentru răspunsuri!

Am luat īn calcul și căutarea proiectoarelor OEM prin dezmembrări, dar m-am gāndit să īntreb īnainte dacă cineva a reușit să schimbe doar sticla ( mi se părea mult mai avantajos dpdv financiar ).

Comment

Am inteles ca s-ar putea schimba doar sticla, ca s-ar gasi pe ebay. Eu am avut nevoie sa schimb la FN2. Original mi-l aduceau pe la 900 lei, de la Tyc costa173 lei. Mi se pare enorma diferenta de pret. Pana la urma am mers pe original, dar de pe cox. La o sapatura la suprafata pe ebay, nu am gasit doar sticla. Am zis ca dupa ce-l schimb, le pun folie.
          '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
          '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
          Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

"Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

Comment

Working...
          X