Masina de polisat

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Masina de polisat

Este o oferta la Selgros : ~65 Ron.
    Ce parere aveti? Merita sa iti cumperi una? E dificil de polisat?
    Ma gandesc ca ar fi buna pentru micile zgarieturi inevitabile in orasele aglomerate.

Eu unul am mers pana la Suceava:
    http://autodetailing.ro/galerie/gale...?path=./Honda/
    (3a .. 3d)
    Din ce am vorbit cu patronul de acolo, daca te apuci de unul singur si nu ai experienta, risti sa strici. Cred ca au si un forum.
    Parerea mea. Nu zic sa mergi pana la Suceva. Ceva-ceva pare sa fie si in Bucuresti:
    http://expertdetailing.ro/
    (atentie, nu am folosit serviciile lor)

Comment

Daca nu te pricepi foarte bine, nu te apuca, o sa faci masina varza. Mai bine intreaba-l pe Aikonelutzu, el este expert in detailing.
      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Nu te-as sfatui sa incerci,eu am incercat acum 2 ani pe o dacie cu un aparat similar si nu prea a iesit nimic deosebit plus ca daca o sa atingi masina cu lateralul pad-ului urmatorul drum il vei face la vopsitorie.Mai bine dai cu o ceara manual e mult mai safe si o sa capeti si ceva luciu.Bafta!
        h o n d a c i v i c satin silver ep 1

Comment

Multumesc pentru raspunsuri. Nu eram hotarat sa cumpar masina de polisat. Am vazut oferta si m-am gandit ca ar fi buna pentru micile zgarieturi inevitabile in marile orase. Ma gandeam ca nu e asa de dificil de lucrat cu ea. Totusi se pare ...

Comment

Salut Yoo!
            Presupun ca "masina" de polishat la care te referi este similara cu aceasta:

Asta nu este masina de polishat, nici pe aproape. Gandeste-te numai cum ar fii sa polishezi plafonul, cat de usor ar fii?
            Vorba lui CivicEp1, mai mult rau o sa faci. Apeleaza mai bine la un expert, va stii mult mai bine cum sa rezolve problema fara sa distruga lacul.
            "Hondas make the solar system look unstable and unreliable" - Jeremy Clarkson.
            sigpic

Comment

ce mai este si asta?)))

bai,ori aia cu vibratorul....cam acelasi lucru fac!mult zgomot pt nimic
              ex CL7 AT 2006
              CN1 Sport 2005
              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

"The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

Comment

asta aparat de polishat? ) asta numa vibreaza cum zice razvan ) aparatu de polish ii ca si un flex, dar are reglaj electronic pt turatie va pot face o poza daca vreti

Comment

Working...
                X