Despre ceara

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

si eu fan Turtle Wax
    Honda Accord 2009 2.4 MT Executive, Crystal Black Pearl, grey inside
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Schultz/

Comment

Tocmai ce am am dat cu asta:

Foarte usor de aplicat, doar e lichida. Problema apare la lustruit pt ca trebuie frecat foarte insitent ca sa nu ramana urme. Foarte insistent!
      Am muncit de mi-au sarit ochii din cap si nu pot spune ca sunt chiar multumuit de ce am facut. Cred ca e conceputa sa o stergi cu scula electrica.
      Oricum, arata destul de bine, sa vedem cat timp se pastreaza si cat protejeaza.

Comment

Poate ai pus prea multa solutie. E indicat sa aplici stratul de ceara cat mai subtire posibil.
        Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

Comment

Da, si eu m-am gandit la acelasi lucru. Intr-adevar am pus cam multa cred
          Data viitoare pun mai cu masura, nu asa ca la manelari, fara numar fara numar.

Comment

Spor baietii!!!hihihihi
            ex CL7 AT 2006
            CN1 Sport 2005
            KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

"The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

Comment

Adica? Spor la frecat vrei sa spui?
              Ce om, ce caracter!

Comment

problema

sal tuturor, am o problema poate ma puteti ajuta cu un sfat: so..mi-am luat civic 5d executive mt, neagra, mia dato un "amic" cu polish si ceara si acu masina arta ca drak... in soare se vede ceva de genul..valuri, valuri, am fost la uni expert detailing mare firma cica..au zis ca nau ce sami faca materiale cica..mau trimis la altu al lor...acum care e mai priceput sfaturi va rog..ce sa fac?vreau sa fie iar ca noua ..are doar 3 luni masina....a si vreau sa vopsesc toata bara aia ce inconjoara masina in culoarea masinii....sfaturi pls..indrumari mc

Comment

Scuze ca-ti spun, dar la o masina noua nu se da polish. Never.
                  Doar paint sealant si/sau ceara. Iar acestea doua din urma nu lasa valuri pe masina.
                  '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

Comment

Originally posted by _ADN_ View Post
                    Scuze ca-ti spun, dar la o masina noua nu se da polish. Never.
                    Doar paint sealant si/sau ceara. Iar acestea doua din urma nu lasa valuri pe masina.
                    nam stiut ca nu se da polish io vreu sfaturi nu sa ma impusti acum

Comment

Sfaturi ar fi sa faci inca un polish, daca se mai poate indrepta ceva.
                      In principiu trebuie curatata ceara, dupa care un polish. Ar trebui sa iasa.
                      Acuma' depinde ce s-a intamplat la tine...
                      Mai sunt altii, Mania Detailing, incearca si la ei.
                      '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

Comment

Originally posted by torch View Post
                        nam stiut ca nu se da polish io vreu sfaturi nu sa ma impusti acum
                        deoarece cu asta ma ocup as putea sa iti dau ceva indicatii.dar trebuie sa stiu cate-va detalii:

1.ce pasta abraziva a folosit amicul tau(polish)?
                        2.cu ce a fost polishat??a folosit masina de lustruit?
                        3.ce ceara sau polish lac a folosit??

am nevoie de toate astea precum si de codul de culoare!ms!va iesi din nou, stai pe pace!
                        ex CL7 AT 2006
                        CN1 Sport 2005

"The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

Comment

Originally posted by _ADN_ View Post
                          Sfaturi ar fi sa faci inca un polish, daca se mai poate indrepta ceva.
                          In principiu trebuie curatata ceara, dupa care un polish. Ar trebui sa iasa.
                          Acuma' depinde ce s-a intamplat la tine...
                          Mai sunt altii, Mania Detailing, incearca si la ei.
                          ok o sa incerc mc

Comment

Originally posted by razvan p. View Post
                            deoarece cu asta ma ocup as putea sa iti dau ceva indicatii.dar trebuie sa stiu cate-va detalii:

1.ce pasta abraziva a folosit amicul tau(polish)?
                            2.cu ce a fost polishat??a folosit masina de lustruit?
                            3.ce ceara sau polish lac a folosit??

am nevoie de toate astea precum si de codul de culoare!ms!va iesi din nou, stai pe pace!
                            nu stiu nimik din toate astea..iam lasat masina si am plecat doar stiu ca a folosit o masina de polish ..un flex.dala de se invarte

Comment

da.am inteles!da tot cu polish are sa iasa!am nevoie de poze!una pe zi una la lumina blitzului!aka mai pe intuneric!

iti voi spune exact ce trebuie folosit!pe p.m.
                              ex CL7 AT 2006
                              CN1 Sport 2005

Comment

Originally posted by razvan p. View Post
                                da.am inteles!da tot cu polish are sa iasa!am nevoie de poze!una pe zi una la lumina blitzului!aka mai pe intuneric!

iti voi spune exact ce trebuie folosit!pe p.m.
                                maine o sa pun poze..desi nu cred c se vede in poze....

Comment

Working...
                                X