DIY cum sa repari oglinzi electrice rabatabile care nu merg,sau merg incet,sau se misca partial.

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• ro861
    replied
    Da, subscriu și eu la recomandarea sa fie folosit sistemul de rabatare, macar 1-2 ori pe luna.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Leave a comment:

• arado
    replied
    Asta-primavara mi s-a intamplat de 2-3 ori ca oglinda soferului sa nu se plieze complet. Apasam repetat butonul de rabatare si incetisor se supunea.

De atunci le pliez mereu, deja a devenit un obicei. Indiferent unde parchez, daca este necesar sau nu, pliez oglinzile. Nu am mai avut probleme de cateva luni.

Leave a comment:

• Andrzej
    replied
    Originally posted by Ciuciumax25 View Post
    Are cineva idee daca problema cu lipsa de raspuns a oglinzilor laterale se poate rezolva si la Accord ca si la Civic?
    Salut! Și eu aș fi interesat de răspuns, pentru un CU2 din 2009. Probleme la oglinda dreatpă, nu se mai rabatează...

Leave a comment:

• Ciuciumax25
    replied
    Are cineva idee daca problema cu lipsa de raspuns a oglinzilor laterale se poate rezolva si la Accord ca si la Civic?

Leave a comment:

• Dumida1
    replied
    Ok, le voi lasa in pace

scarr , e ok, mersi, dar daca nu ajung in 2 luni, iti dau un PM

Mersi.

Sent from my ONEPLUS 6T using Tapatalk

Leave a comment:

• scarr
    replied
    Originally posted by Dumida1 View Post
    Am facut comanda pe AliExpress, 1-2 luni pana ajung :|
    Daca eram pe faza puteam sa iti trimit eu. Mai am vreo 4 buc si cred ca in decurs de o saptamana ti-ar fi ajuns.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Leave a comment:

• iAmRuSu
    replied
    NU le actiona manual, o sa le dai peste cap si nu se vor mai rabata corect.

Leave a comment:

• NotMe
    replied
    Eu unul nu as incerca sa le pliez manual. Oricum daca chiar e nevoie sa le pliezi sa ai grija daca le-ai pliat manual cand ai de gand sa le actionezi de la buton sa fie in pozitia indicata de buton ( daca is deschise pe buton si pliate manual sa nu apesi butonul)

Leave a comment:

• Dumida1
    replied
    Apropo, daca rabatez oglinzile manual, exista riscul sa le stric mai tare ? Sau nu influenteaza cu nimic rabatarea manuala ?
    Mersi.

Leave a comment:

• Dumida1
    replied
    Am facut comanda pe AliExpress, 1-2 luni pana ajung :|

Leave a comment:

• Dumida1
    replied
    Am incarcat sa fac o comanda, dar se pare ca nu mai au pe stock, decat 1 buc. :|
    Sunt bune si cele de 400mA ?

Leave a comment:

• Dumida1
    replied
    Originally posted by Cristi S View Post
    Eu comandasem acum cativa ani de pe Adelectrocom, dar vad ca nu mai exista la ei. Vezi aici: https://www.adelaida.ro/siguran-poli...a-rxef030.html
    sau pe Aliexpress
    Ok. Mersi.

Leave a comment:

• Cristi S
    replied
    Eu comandasem acum cativa ani de pe Adelectrocom, dar vad ca nu mai exista la ei. Vezi aici: https://www.adelaida.ro/siguran-poli...a-rxef030.html
    sau pe Aliexpress

Leave a comment:

• Dumida1
    replied
    De pe ce site ati comandat sigurantele ? Deoaece am si eu probleme cu oglinziile, cea din dreapta se misca putin, dar nu pana sus si cea din stanga nu misca deloc.

Mersi.

Leave a comment:

• Andrzej
    replied
    Salut! Aveți idee, pe Accord CU2 - 2009, e montat același modul? La mine pe partea dreaptă oglinda nu se mai rabatează și nici nu se īncălzește, dar mecanismul de ajustare/poziționare a sticlei funcționează ok. Mă gāndesc să fac o īncercare de īnlocuire a piesei XF030 / RXEF030, poate remediez problema.

Leave a comment:

Working...
X