DIY cum sa repari oglinzi electrice rabatabile care nu merg,sau merg incet,sau se misca partial.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    NU le actiona manual, o sa le dai peste cap si nu se vor mai rabata corect.
    The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
    https://www.instagram.com/iamrusu/

    Comment


    • #92
      Originally posted by Dumida1 View Post
      Am facut comanda pe AliExpress, 1-2 luni pana ajung :|
      Daca eram pe faza puteam sa iti trimit eu. Mai am vreo 4 buc si cred ca in decurs de o saptamana ti-ar fi ajuns.

      Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

      Comment


      • #93
        Ok, le voi lasa in pace

        scarr
        Senior Member
        scarr , e ok, mersi, dar daca nu ajung in 2 luni, iti dau un PM

        Mersi.

        Sent from my ONEPLUS 6T using Tapatalk

        '08 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC Sport, Tangerine Orange

        Comment


        • #94
          Are cineva idee daca problema cu lipsa de raspuns a oglinzilor laterale se poate rezolva si la Accord ca si la Civic?

          Comment


          • #95
            Originally posted by Ciuciumax25 View Post
            Are cineva idee daca problema cu lipsa de raspuns a oglinzilor laterale se poate rezolva si la Accord ca si la Civic?
            Salut! Și eu aș fi interesat de răspuns, pentru un CU2 din 2009. Probleme la oglinda dreatpă, nu se mai rabatează...

            Comment


            • #96
              Asta-primavara mi s-a intamplat de 2-3 ori ca oglinda soferului sa nu se plieze complet. Apasam repetat butonul de rabatare si incetisor se supunea.

              De atunci le pliez mereu, deja a devenit un obicei. Indiferent unde parchez, daca este necesar sau nu, pliez oglinzile. Nu am mai avut probleme de cateva luni.
              '08 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC

              Comment


              • #97
                Da, subscriu și eu la recomandarea sa fie folosit sistemul de rabatare, macar 1-2 ori pe luna.


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                Comment


                • #98
                  Salut colegi, oglinda din dreapta face zgomot/ caraie si e in pic mai rapida decat cea din stanga,
                  Cei cate ati avut simptome asemanatoare s a rezolvat cu schimbarea varistorului(sau ce e) ?
                  Multumesc!
                  '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                  Comment


                  • #99
                    Salutare.
                    cum se rezolva problema plierii oglinzii la honda civic ix?
                    am tot cautat, dar nimic...
                    Din cate imi amintesc cand am demontat oglinda, motorașul si corpul oglinzii nu am bazut vreun releu cum este la civic viii...
                    corpul oglinzii de pe stanga se mista extrem de putin, cand da putin de greu se oprește. O pot inchide daca are cursa facuta, dar la deschidere este problema, o ajut cu mana si tot apas pe butonul de inchis/deschis oglinda...
                    sper sa m-am facut inteles.
                    Mulțumesc
                    Cristianu37
                    Junior Member
                    Last edited by Cristianu37; 04-02-21, 19:31.

                    Comment

                    Working...
                    X