Demontare grila CIVIC 5D

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Demontare grila CIVIC 5D

Salut,
    Pentru ca mi-a cazut emblema, am decis sa desfac grila.
    Timp de executie: aproximativ 1 h
    Unelte: uscator de par normal, cheie fixa de 10, surubelnita pentru desfacerea suruburilor, o panza subtire de fierastrau, L-uri de prins diverse chestii.
    Pozele sunt mai jos.
    Click image for larger version

Name:	20121121_130954.jpg
Views:	1
Size:	77.0 KB
ID:	727798 Click image for larger version

Name:	20121121_131218.jpg
Views:	1
Size:	63.8 KB
ID:	727799

Unele cleme au cedat, dar oricum nu au vreun rol important deci nu e asa grav.
    As vrea sa dau grila, poate e cineva interesat sa o modifice (LED-uri, panouri solare, etc) asa ca pe moment o las demontata.
    Doritorii sunt rugati sa ma contacteze pe PM.
    '08 Civic 5D MT\AT Milano Red

salut imi poti spune cum se demonteaza grila ... am incercat sa trag de ea dupa ce am scos suruburile de 6 dar nu am reusit. multumesc ...eventual da un beep pe 0745919718 si te sun eu

Comment

Trebuie data bara jos? Maine am programare la un service ca la bara era greu sa ma bag eu e cumva vreo modalitate mai simpla? Pe centru pare a fi prinsa in 2 suruburi la care nu vad cum s-ar putea ajunge fara demontarea barei fata.
      Motivul-s-a desprins de pe pozitie logo-ul " H "
      Last edited by tanno_hnd; 24-09-13, 13:43.

Comment

mai merge prinsa la loc grila? si mie mi a cazut emblema si mi a zis de la service honda ca o data demontata ea nu mai poate fi pusa la loc.. ca trebuie una noua.

Comment

Mai poate fi montata. Trebuie sa ai grija sa o sigilezi bine la final, altfel se va face condens
          '08 Civic 5D MT\AT Milano Red

Comment

Mersi!

Comment

Working...
            X