Cum sa instalam aplicatii pe unitatile Honda cu Android 4.0.4

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• flo72
    replied
    Cerevelu,

Multumesc pentru raspuns in primul rand!

Mai incerc azi si variantele sugerate. Daca nu merg, ura si la gara!

Mare pacat caci nu au gasit o solutie mai buna in privinta Androidului, parerea mea. Si nu doar a mea....

Nici macar mirror link nu pot face, initial credeam ca este doar vina telefonului meu, OnePlus 3T.

In fine, mergem inainte!

Multumesc frumos si un week-end placut!
    Last edited by flo72; 20-06-20, 07:14.

Leave a comment:

• cerevelu
    replied
    Originally posted by flo72 View Post
    Salutare,

Ori nu știu eu, ori nu urmez pașii care trebuiesc, ori....
    Am urmat absolut toți pașii din acest topic.
    Ajung īntr-un moment īn care butonul de instalat nu este activ. Cum īl activez?
    Nu știu....
    Am intrat pe autohack.org. Plătit și cei 10$, sa pot hackui navigația! Nimic! Se gāndește vreo 40 de minute..... De vreo 3-4 ori. Și cam atāt.
    Iar cānd am accesat meniul "secret" al navigației, Power+meniu+backlight, se deschide primul meniu, iar după ce țin apăsat butonul Meniu cāteva secunde, se deschide cu totul și cu totul alt meniu decāt ce am văzut īn cāteva tutoriale urmărire pe YouTube . Sau pe alte site-uri Honda. Și pe xda-developer forum.

Running out of options here! Or loosing my mind....

Versiune Android 4.0.4. Build number 10.096.00.1123
    Kernel version 3.1.10 Build@HL22#2

Honda CRV Executive 2.0 AT, Sensing.

Ce aș putea să mai fac, īnainte de a brick-ui toată navigația, ca să pot instala și eu un waze!?

Mulțumesc, și o seara buna!
    Pe scurt: reveniti la versiunea de baza a Androidului... doar acolo se poate instala Waze. Detalii aici http://www.cmdroid.com/firmware

Apoi mergeti la http://www.cmdroid.com/ si urmariti pasii necesari.

Eu am renuntat, mergea ca dracu unitatea, am facut nu stiu cate update-uri dar nu mai merge nimic instalat. Prefer decat sa se blocheze tot timpul si sa ma duca pe campuri.

Cu un telefon asezat in bord, cu sunetul pe maxim, si waze, se merge civilizat, pentru ca spune ce urmeaza si unde se merge. Nu vad alta solutie.

Mai multi colegi au instalat multe aplicatii dar cum spuneam, adio update-uri si asta la mine a fost nașpa.

Leave a comment:

• flo72
    replied
    Salutare,

Ori nu știu eu, ori nu urmez pașii care trebuiesc, ori....
    Am urmat absolut toți pașii din acest topic.
    Ajung īntr-un moment īn care butonul de instalat nu este activ. Cum īl activez?
    Nu știu....
    Am intrat pe autohack.org. Plătit și cei 10$, sa pot hackui navigația! Nimic! Se gāndește vreo 40 de minute..... De vreo 3-4 ori. Și cam atāt.
    Iar cānd am accesat meniul "secret" al navigației, Power+meniu+backlight, se deschide primul meniu, iar după ce țin apăsat butonul Meniu cāteva secunde, se deschide cu totul și cu totul alt meniu decāt ce am văzut īn cāteva tutoriale urmărire pe YouTube . Sau pe alte site-uri Honda. Și pe xda-developer forum.

Running out of options here! Or loosing my mind....

Versiune Android 4.0.4. Build number 10.096.00.1123
    Kernel version 3.1.10 Build@HL22#2

Honda CRV Executive 2.0 AT, Sensing.

Ce aș putea să mai fac, īnainte de a brick-ui toată navigația, ca să pot instala și eu un waze!?

Mulțumesc, și o seara buna!

Leave a comment:

• cerevelu
    replied
    Originally posted by andernet17 View Post
    civic 1.6 I-dtec 2015 , android 4.0.4 despre unitatea navi nu stiu sa-ti spun , e cea standard care a venit pe masina
    teoretic aplicand ce scrie aici ar trebui sa puteti instala aplicatii: http://www.cmdroid.com/

Leave a comment:

• andernet17
    replied
    civic 1.6 I-dtec 2015 , android 4.0.4 despre unitatea navi nu stiu sa-ti spun , e cea standard care a venit pe masina

Leave a comment:

• cerevelu
    replied
    Originally posted by andernet17 View Post
    Salut , am urmat toți pașii și cu toatea astea tot primesc eroare ca aplicația nu a fost instalată . Știe careva cum pot rezolva ? Mersi mult
    Ce masina aveti? Ce unitate navi? Ce Android aveti?

Leave a comment:

• andernet17
    replied
    Salut , am urmat toți pașii și cu toatea astea tot primesc eroare ca aplicația nu a fost instalată . Știe careva cum pot rezolva ? Mersi mult

Leave a comment:

• Jozsi
    replied
    Ai Android 4.0.4 ca baza sistemului de operare, peste care au mai construit multe chestii. Ai un "build number" mai nou care nu mai accepta sa instalezi aplicatii "din exterior", cum ar fi Waze.

Leave a comment:

• Iosjica11
    replied
    Originally posted by cerevelu View Post
    Versiunea de Android pe care o aveti nu permite decat instalarea aplicatiilor Honda. Poate fi cracuit dar cu riscuri. Nu se merita.
    Salut,

Nu īnțeleg de ce zici ca am versiune diferita ce nu suporta instalarea aplicațiilor? Versiunea de android a acestui forum este aceeași cu a mea de pe masina și anume 4.0.4. Deci de c unii pot instala waze de exemplu pe versiunea aceasta de android iar eu care am aceeași versiune nu as putea?

Mersi,

Leave a comment:

• yashipuku
    replied
    Originally posted by Iosjica11 View Post
    Salutare,
    Un articol foarte bun, īnsă din păcate eu nu am reușit să instalez pe un Hrv din 2019, android 4.0.4. Din pașii respectivi după ce descarc aplicație pentru permisiune nu a mers să se instaleze. Mi'a dat eroare. A mai pățit cineva ? Am activat bifa pentru instalare din zone necunoscute ? Mai trebuie ceva bifat/instalat ?
    Mulțumesc,
    Alex
    Nu aveti Android Auto pe unitate? Daca da atunci nu cred ca aveti nevoie sa instalati aplicatii. Eu mi-as dori sa am Android Auto chiar daca mi-am instalat pe navi-ul meu cam ce am avut nevoie (Waze, Spotify etc.)

Leave a comment:

• cerevelu
    replied
    Versiunea de Android pe care o aveti nu permite decat instalarea aplicatiilor Honda. Poate fi cracuit dar cu riscuri. Nu se merita.

Leave a comment:

• Iosjica11
    replied
    Salut,
    mersi de reply. Totuși nu īnțeleg despre ce firmware vorbiți? Și d c este aplicabil doar la unitatea mea iar pt ceilalți nu e ? Ce īmi scapa ?

Mulțumesc,
    Alex

Leave a comment:

• cerevelu
    replied
    Originally posted by Iosjica11 View Post
    Salutare,
    Un articol foarte bun, īnsă din păcate eu nu am reușit să instalez pe un Hrv din 2019, android 4.0.4. Din pașii respectivi după ce descarc aplicație pentru permisiune nu a mers să se instaleze. Mi'a dat eroare. A mai pățit cineva ? Am activat bifa pentru instalare din zone necunoscute ? Mai trebuie ceva bifat/instalat ?
    Mulțumesc,
    Alex
    nu puteti instala cu acel firmware pe care il aveti pentru unitatea Navi, nimic. Si din pacate nici nu puteti face nimic, adica puteti dar eu nu v-as recomanda. Asta e. Pentru Waze punem telefonul pe undeva si aia e, pentru harta ne obisnuim cu Garminul din unitate.

Leave a comment:

• Iosjica11
    replied
    Salutare,
    Mulțumesc,
    Alex

Leave a comment:

• cerevelu
    replied
    Originally posted by Grecu Alexandru View Post
    Cum instalez și eu aplicații pe tableta de la mașină Honda civic 2018
    Citim prima pagina de la acest topic.

Leave a comment:

Working...
X