Cum sa instalam aplicatii pe unitatile Honda cu Android 4.0.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • civic 1.6 I-dtec 2015 , android 4.0.4 despre unitatea navi nu stiu sa-ti spun , e cea standard care a venit pe masina

    Comment


    • Originally posted by andernet17 View Post
      civic 1.6 I-dtec 2015 , android 4.0.4 despre unitatea navi nu stiu sa-ti spun , e cea standard care a venit pe masina
      teoretic aplicand ce scrie aici ar trebui sa puteti instala aplicatii: http://www.cmdroid.com/
      Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
      Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
      Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

      Comment


      • Salutare,

        Ori nu știu eu, ori nu urmez pașii care trebuiesc, ori....
        Am urmat absolut toți pașii din acest topic.
        Ajung īntr-un moment īn care butonul de instalat nu este activ. Cum īl activez?
        Nu știu....
        Am intrat pe autohack.org. Plătit și cei 10$, sa pot hackui navigația! Nimic! Se gāndește vreo 40 de minute..... De vreo 3-4 ori. Și cam atāt.
        Iar cānd am accesat meniul "secret" al navigației, Power+meniu+backlight, se deschide primul meniu, iar după ce țin apăsat butonul Meniu cāteva secunde, se deschide cu totul și cu totul alt meniu decāt ce am văzut īn cāteva tutoriale urmărire pe YouTube . Sau pe alte site-uri Honda. Și pe xda-developer forum.

        Running out of options here! Or loosing my mind....

        Versiune Android 4.0.4. Build number 10.096.00.1123
        Kernel version 3.1.10 Build@HL22#2

        Honda CRV Executive 2.0 AT, Sensing.

        Ce aș putea să mai fac, īnainte de a brick-ui toată navigația, ca să pot instala și eu un waze!?

        Mulțumesc, și o seara buna!
        '16 Honda Civic Lifestyle 1.8 AT Passion Red Metallic
        Ex: '13 Honda CRV Lifestyle 2.0 M/T Passion Red Metallic
        '07 Skoda Octavia Elegance 1.9 TDi MT Silver Metallic
        '04 VW Polo Comfortline 1.4 MT Silver Metallic

        Comment


        • Originally posted by flo72 View Post
          Salutare,

          Ori nu știu eu, ori nu urmez pașii care trebuiesc, ori....
          Am urmat absolut toți pașii din acest topic.
          Ajung īntr-un moment īn care butonul de instalat nu este activ. Cum īl activez?
          Nu știu....
          Am intrat pe autohack.org. Plătit și cei 10$, sa pot hackui navigația! Nimic! Se gāndește vreo 40 de minute..... De vreo 3-4 ori. Și cam atāt.
          Iar cānd am accesat meniul "secret" al navigației, Power+meniu+backlight, se deschide primul meniu, iar după ce țin apăsat butonul Meniu cāteva secunde, se deschide cu totul și cu totul alt meniu decāt ce am văzut īn cāteva tutoriale urmărire pe YouTube . Sau pe alte site-uri Honda. Și pe xda-developer forum.

          Running out of options here! Or loosing my mind....

          Versiune Android 4.0.4. Build number 10.096.00.1123
          Kernel version 3.1.10 Build@HL22#2

          Honda CRV Executive 2.0 AT, Sensing.

          Ce aș putea să mai fac, īnainte de a brick-ui toată navigația, ca să pot instala și eu un waze!?

          Mulțumesc, și o seara buna!
          Pe scurt: reveniti la versiunea de baza a Androidului... doar acolo se poate instala Waze. Detalii aici http://www.cmdroid.com/firmware

          Apoi mergeti la http://www.cmdroid.com/ si urmariti pasii necesari.

          Eu am renuntat, mergea ca dracu unitatea, am facut nu stiu cate update-uri dar nu mai merge nimic instalat. Prefer decat sa se blocheze tot timpul si sa ma duca pe campuri.

          Cu un telefon asezat in bord, cu sunetul pe maxim, si waze, se merge civilizat, pentru ca spune ce urmeaza si unde se merge. Nu vad alta solutie.

          Mai multi colegi au instalat multe aplicatii dar cum spuneam, adio update-uri si asta la mine a fost nașpa.
          Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
          Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
          Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

          Comment


          • Cerevelu,

            Multumesc pentru raspuns in primul rand!

            Mai incerc azi si variantele sugerate. Daca nu merg, ura si la gara!

            Mare pacat caci nu au gasit o solutie mai buna in privinta Androidului, parerea mea. Si nu doar a mea....

            Nici macar mirror link nu pot face, initial credeam ca este doar vina telefonului meu, OnePlus 3T.

            In fine, mergem inainte!

            Multumesc frumos si un week-end placut!
            flo72
            Senior Member
            Last edited by flo72; 20-06-20, 07:14.
            '16 Honda Civic Lifestyle 1.8 AT Passion Red Metallic
            Ex: '13 Honda CRV Lifestyle 2.0 M/T Passion Red Metallic
            '07 Skoda Octavia Elegance 1.9 TDi MT Silver Metallic
            '04 VW Polo Comfortline 1.4 MT Silver Metallic

            Comment


            • Va salut! Momentan am versiunea 4.34.1.0 a waze-ul instalata pe unitatea unei Honda Civic (2018). Am inteles ca daca fac update unitatii, nu voi mai putea instala alte aplicatii. Exista vreun update al waze-ului care sa mearga pe unitatea Honda? In trecut am incercat un update, dar nu a mers ai am fost nevoit sa revin la versiunea 4.34.1.0. Multumesc.
              '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
              '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
              Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

              "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

              Comment


              • Salut
                Sheva_C
                Senior Member
                Sheva_C - cunosc sentimentul, la fostul meu Civic Tourer nu a mers nici o versiune mai noua de 3.9.9 stabil. Dar daca ai timp liber, aici gasesti toate versiunile disponibile de Waze: https://www.apkmirror.com/uploads/?q...ive-navigation - ai putea sa incerci cate o versiune noua de pe paginile anterioare, cu conditia sa indeplinesti "minimum android version" (Android 4.1+ la versiunea ta - nu stiu unitatea ce ruleaza, Tourerul avea 4.0.4)

                Comment


                • Merci! Am sa ma uit la versiunea mea de android. Prefer android auto oricand, se misca mult mai repede, dar am o problema cu el si nu stiu daca e de la telefon sau aplicatie. Isi pierde relativ des semnalul GPS. Tind sa cred ca e de la telefon, de la pozitionarea lui (civic 2018). Cu waze-ul instalat pe unitate nu am probleme de semnal, dar se misca foarte greu. Bine, odata introdusa adresa sa zici ca e decent, dar pana apuci sa scrii, trebuie sa ai rabdare multa.

                  LE: versiune Android 4.2.2
                  Sheva_C
                  Senior Member
                  Last edited by Sheva_C; 02-08-20, 10:58. Reason: Versiune Android
                  '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                  '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                  Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

                  "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

                  Comment


                  • Va salut domnilor! Ma puteti ajuta si pe mine cu setarile pentru spotify si youtube va rog?! Nu ma pricep deloc, nu stiu cum am reusit sa mi mearga waze avand in vedere cat sunt de nepriceput! Va multumesc anticipat!

                    Comment


                    • Originally posted by alexme24 View Post

                      Exact ce ai spus acum cateva luni, ma bate si pe mine gandul sa fac. O tableta la un maxim 200 euro, cu sim, pusa fix peste cea actuala, conexie bluetooth si e suficient.

                      din pacate, printre multele minusuri ale masinii, tableta e unul din cele mai mari.
                      Ce alte minusuri ar fi?

                      Comment


                      • Originally posted by Jozsi View Post
                        Salut
                        Sheva_C
                        Senior Member
                        Sheva_C - cunosc sentimentul, la fostul meu Civic Tourer nu a mers nici o versiune mai noua de 3.9.9 stabil. Dar daca ai timp liber, aici gasesti toate versiunile disponibile de Waze: https://www.apkmirror.com/uploads/?q...ive-navigation - ai putea sa incerci cate o versiune noua de pe paginile anterioare, cu conditia sa indeplinesti "minimum android version" (Android 4.1+ la versiunea ta - nu stiu unitatea ce ruleaza, Tourerul avea 4.0.4)
                        O intrebare scurta.Upgrade la androidul masinii,nu se poate face?Adica acel 4 nu-l putem duce in 6?

                        Comment


                        • Originally posted by cujone View Post

                          O intrebare scurta.Upgrade la androidul masinii,nu se poate face?Adica acel 4 nu-l putem duce in 6?
                          E foarte putin probabil ca Honda sa vina cu un upgrade de genul asta. Scopul acelei tablete e sa ofere anumite functionalitati (cele default) si nu vad ce beneficii majore ar exista daca ar face upgrade la Android 6. In plus, ai posibile probleme de hardware, buguri, etc, n-are nici un sens sa investeasca timp si bani intr-un sistem de infotainment care probabil va fi end-of-life odata cu modelele 2022.

                          Altfel privind lucrurile, insa, eu unul nici nu prea simt nevoia. Nu mi-e foarte clar de ce vor oamenii youtube sau alte aplicatii instalate direct pe unitatea multimedia, cand integrarea cu Android Auto functioneaza perfect (inclusiv comenzi vocale and stuff). Singurul lucru care-mi lipseste cu adevarat e Android Auto wireless, dar altfel, pentru ceea ce ai folosi in mod normal la drum (navigatie, muzica / podcasts), chiar merge perfect.

                          Comment


                          • Originally posted by marvin42 View Post

                            E foarte putin probabil ca Honda sa vina cu un upgrade de genul asta. Scopul acelei tablete e sa ofere anumite functionalitati (cele default) si nu vad ce beneficii majore ar exista daca ar face upgrade la Android 6. In plus, ai posibile probleme de hardware, buguri, etc, n-are nici un sens sa investeasca timp si bani intr-un sistem de infotainment care probabil va fi end-of-life odata cu modelele 2022.

                            Altfel privind lucrurile, insa, eu unul nici nu prea simt nevoia. Nu mi-e foarte clar de ce vor oamenii youtube sau alte aplicatii instalate direct pe unitatea multimedia, cand integrarea cu Android Auto functioneaza perfect (inclusiv comenzi vocale and stuff). Singurul lucru care-mi lipseste cu adevarat e Android Auto wireless, dar altfel, pentru ceea ce ai folosi in mod normal la drum (navigatie, muzica / podcasts), chiar merge perfect.
                            Sa faci un upgrade de soft,mai ales cand android 6 exista de cand lumea ar fi o dovada a faptului ca Honda e interesata de clientii sai.Oricum sunt ramasi rau in urma fata de concurenta pe partea de media.S-au scos cumva cu ce-au pus pe Honda e si jazz dar ambele sunt extrem de scumpe.Eu le vad esecuri mari,mai ales Honda e.
                            Revenind,unicul lucru pt care mi-as dori andriod 6 ar fi Google Maps.Doar atat.Waze a mers si merge greu,cu majoritatea alertelor expirate,inutile.Dpmdv Google Maps e cea mai buna navigatie

                            Comment


                            • Eu am Android 4 pe Honda din 2016. Mi se pare OK, sistemul este facut sa nu poti instala decat aplicatii agreeate de Honda si o harta care este in majoritatea cazurilor foarte buna. Harta este interactiva dar nu in Ro... asta e viata.
                              Inteleg de ce au facut asa... vor o aplicatie beton care sa mearga bine si care sa nu poata sa fie imbunatatita si manarita de oricine. Cred ca cine vrea mai mult isi poate atasa o tableta sau un telefon si pe ele instalam ce vrem.
                              Sunt desigur si considerente de economie dar nu numai, de ce au facut asa. Importanta este harta Garmin care in mare masura merge foarte bine.
                              Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                              Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                              Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                              Comment


                              • Daca este asa si esti multumit de navigatie este bine.Am citit destule pe acest topic si nu-mi mai bat capul.Cum am mai spus-o,doar navigatia ma intereseaza,nu si alte aplicatii

                                Comment

                                Working...
                                X