Cum sa instalam aplicatii pe unitatile Honda cu Android 4.0.4

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• bacu
    replied
    Incearca sa faci un reset inainte de a instala aplicatii, s-ar putea ca asta sa fie.

Leave a comment:

• cerevelu
    replied
    Eu ma gandesc sa pun o tableta si gata, efectiv fac clabuci cand ma gandesc la unitatea Navi de la Honda mea... identica cu unitatea Dvs.Am facut trecerea la ultimul firmware si aleluia nu mai merge nimic altceva de instalat in afara de ce avea ea.

Leave a comment:

• b73cdo
    replied
    Salutare.
    Am o Honsa CR-V din 2015 si nu reusesc sa instalez nicio aplicatie, nici macar Honda Permission. Downloadez aplicatia de pe cmdroid.com, incerc sa o instalez direct din downloads si primesc mesaj ca aplicatia nu a fost instalata. Am incercat si de pe stick USB insa butonul de install este inactiv. Mentionez ca am facut resetarea sistemului la inceputul procedurii. Stie cineva vreo metoda care sa functioneze? Multumesc anticipat.

Leave a comment:

• hedone
    replied
    Legat de youtube am o problema. Dupa ce se termina melodia aleasa se roteste automat ecranul invers la 90 de grade iar singura solutie este sa dau back si sa aleg o alta melodie. Daca nu fac asta ecranul ramane blocat la 90 grade iar urmatoarele piese vor ramane intoarse. A gasit careva o solutie ca sa nu se mai intoarca ecranul? E destul de enervant ca dupa fiecare melodie sa dai back si un nou search.

Leave a comment:

• spepe
    replied
    pentru RC 7 procedura este aici : https://forum.xda-developers.com/gen...179549/page243

Leave a comment:

• Ciurica
    replied
    Eu am RC 6.1 si pot instala aplicatii, am avut initial RC4 si am facut update la Honda Nord, cum aparea o noua versiune. RC 7 din cate am inteles este prezent doar pe modelele noi lansate.

Leave a comment:

• cerevelu
    replied
    Originally posted by jules_k View Post
    Sa inteleg ca exista un update la android pt crv?
    Chiar 2 update-uri. Cel putin mie asa imi arata, dar daca fac update nu mai merge waze. Androidul original e de rahat, insa, din pacate, trebuie sa fac restartare de multe ori pe luna ca sa mearga brici, cel putin la mine merge ce merge si apoi tot mai greu plus ca baga niste comportamente haotice de ma doare bila. Asta e, nimic nu e perfect.

Leave a comment:

• Jozsi
    replied
    Ultima versiune pe care se poate instala aplicatii externe este RC6.1. Cu cea mai recenta versiune, RC7, acest lucru nu mai este posibil, din cate am citit. Eu am RC5 si nu are probleme deloc.

Leave a comment:

• jules_k
    replied
    Sa inteleg ca exista un update la android pt crv?

Leave a comment:

• Ciurica
    replied
    Originally posted by iuliang View Post
    Buna ziua ,
    Am un HR-V 1.5 Executive A/T cumparat nou, din reprezentanta din Romania. Am incercat cu un sony ZX5 compact sa folosesc mirrorlink si bineinteles ca nu am reusit. Nici macar cand am atasat cablu MHL cu HDMI. Are si modulul HR-V mandria lui! Navigatia functioneaza foarte bine, dar eu sunt fan WAZE, cu care am mers perfect si in SUA si in Europa. Daca resetez androidul la setarile din fabrica mi se sterge si navigatia, sau nu? Eu as incerca sa urmez pasii indicati de dumneavoastra, dar in cazul in care ma impotmolesc undeva nu as vrea sa raman fara navigatie. Asadar, se sterge navigatia instalata din fabrica? Va multumesc
    Salut,

la reset se sterg doar setarile, o sa ramai fix cu ce aveai atunci cand ai cumparat masina.

Leave a comment:

• iuliang
    replied
    Buna ziua ,
    Am un HR-V 1.5 Executive A/T cumparat nou, din reprezentanta din Romania. Am incercat cu un sony ZX5 compact sa folosesc mirrorlink si bineinteles ca nu am reusit. Nici macar cand am atasat cablu MHL cu HDMI. Are si modulul HR-V mandria lui! Navigatia functioneaza foarte bine, dar eu sunt fan WAZE, cu care am mers perfect si in SUA si in Europa. Daca resetez androidul la setarile din fabrica mi se sterge si navigatia, sau nu? Eu as incerca sa urmez pasii indicati de dumneavoastra, dar in cazul in care ma impotmolesc undeva nu as vrea sa raman fara navigatie. Asadar, se sterge navigatia instalata din fabrica? Va multumesc

Leave a comment:

• stmihCRV
    replied
    Poate cineva sa imi zica si mie ce versiune de harti aveti masina? Eu am facut un factory reset la Honda Connect (pt a putea instala aplicatii; facusem un update la HondaApp si mi-a stricat fengshui-ul). Am vrut sa fac singur update la harti si la un moment dat mi-a comunicat Garmin express ca trrebuie sa dau jos o actualizare. Am amanat procesul pana voi face rost de cele 3-4 ore necesare. Acum cand am incercat sa fac actualizarea, Garmin expres imi zice ca am versiunea 3.20 si sunt up to date. Nu mai inteleg nimic. Poate sa imi zica cineva care si-a facut actualizarea singur sau la reprezentanta sa imi zica ce versiune de harti are instalata? mai jos instructiunile:

Cum îmi dau seama de versiunea hărţii pe care o am?
    Din aplicaţia de navigare, puteţi vedea versiunea hărţii accesând Setări > Hartă şi vehicul > Hărţile mele.

Cum îmi dau seama de versiunea software pe care o am?

În aplicaţia de navigare, puteţi găsi versiunea software la Setări > Dispozitiv > Despre.

Leave a comment:

• Raulitto
    replied
    Optiune de a instala orice aplicatie android pe acea "tableta" din masina (adica subiectul acestui topic). E aiurea sa vad ca mai am 2 GB liberi de memorie, insa nu ma lasa sa instalez nimic in plus fata de cele 3 app instalate din fabrica: calculator, browser si photo viewer. Chiar nu inteleg care e faza, ca oricum daca o anumita app nu e compatibila cu un anumit device Android, nu se va putea instala, deci nu e ca si cum ai putea strica ceva.

Leave a comment:

• cerevelu
    replied
    Originally posted by Raulitto View Post
    Pentru Android 4.2.2 exista vreo optiune? Am incercat cele descrise in acest topic si nu functioneaza. Multumesc
    Ce optiune la ce?

Leave a comment:

• Jozsi
    replied
    Salut,

Pe versiunile din SUA se poate folosind "OneClickInstall" - necesita sa activezi USB Debugging si te conectezi prin ADB pe el. Vezi: https://forum.xda-developers.com/and...honda-t3487644 si tine-ne la curent. Exista riscul sa strici head-unit-ul, in SUA se schimba pe garantie, la noi nu stiu...

Leave a comment:

Working...
X