Reglare torpedou Honda Accord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reglare torpedou Honda Accord

    Incerc sa ma bucur de un consum cat mai mic. In oras este chiar satisfacator, situat undeva la 7.0-7.6%. Ramane sa testez daca pot scoate un consum de 3.8-4.2% la drumuri mai lungi.

    Cu torpedoul mi-am facut de lucru ieri si am reusit sa il readuc pe pozitie. Mai jos am atasez cateva poze cu lucrarea in sine:

    INAINTE:



    Se demonteaza carligul de blocare torpedou cu o surubelnita in cruce. Are 3 holsuruburi negre.





    Carligul de prindere are 3 gauri de fixare si 3 de ghidaj:



    Cu o pila subtire rotunda se majoreaza toate gaurile la carlig. Eu am largit intai toate gaurile cu o bormasina si am alungit gaurile cu pila. Depinde cat de mult este iesit sertarul.







    La mine, spatiul dintre torpedou si consola era destul de mare si de aceea am ales sa ii fac ghidaj de reglaj si la partea de jos a sertarului.







    Problema cu spatiul dintre torpedou si consola apare de la greutate. Cand puneti prea multe obiecte grele in torpedou, se va lasa suportul de prindere al sertarului. Se poate vedea prinderea sertarului in partea de jos, in spate plasticului se afla un suport metalic (tabla) care, dupa parerea mea, nu are suficienta sustinere pentru greutatea torpedoului. In timp si de la greutate se lasa cu tot cu torpedou.

    @balaurul: nu iti pot da vreun review despre jantele Borbet. Daca ar fi dupa mine, eu nu as fi cumparat asa ceva pentru rotile de iarna. Borbet sunt o marca slaba de jante. Nu stiu cum le-a folosit proprietarul anterior, dar mie imi tremura volanul in mana. Ori nu erau echilibrate, ori sunt jantele strambe.
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

  • #2
    s-o stapinesti sanatos si fara incidente este o masina superba , multumesc ptr idea cu torpedoul , la mine din cauza filtrului de polen (l-am desfacut des sa-l curat atit eu cit si propietarul anterior ) torpedoul sa distantat cu 2mm spre exterior

    Comment

    Working...
    X