Probleme saboti frana de mana la 09 Accord (CU2)

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Probleme saboti frana de mana la 09 Accord (CU2)

Salutare,

De ceva vreme am avut niste zgomote suspecte , ca de rulment dus (masina, Accord CU2, 2009 ) pe spate la ambele roti . Azi am reusit sa desfac rotile si am vazut ca sabotii freaca de discuri . I-am reglat la minim aproape nu mai tine frana de mana , aceeiasi poveste . Discurile sunt cele de fabrica , deci cel mai probabil urmeaza schimb discuri , placute , saboti . Am verificat si culisantii de la etrieri mergeau destul de usor. A mai intalnit cineva problema asta ,de ce s-ar deforma sabotii asa de rau ? Nu ma deranjeaza sa ii schimb dar nu vreau sa patesc iar acelasi lucru .
    Last edited by hondatu; 31-05-20, 08:02.
    Honda Accord CU2 - M/T

Am revenit...am schimbat discurile , placutele si sabotii (discurile erau destul de praf ) la Honda Nord. Aparent sabotii tot ating pe disc , mecanicul a zis ca asa e sistemul ala si atinge foarte putin , dar eu sesizez un tzacanit in mers foarte enervant , care nu a fost pana recent . Aveti idee cum se pot distanta sabotii aia suficient si sa fie frana de mana functionabila ? mi se pare ciudat sa atinga orice le-ai face
    Honda Accord CU2 - M/T

Comment

Working...
    X