Discutii anvelope de iarna

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Erau acolo niste mesaje pe care le-a sters ticker intre timp. Nu iti era adresat mesajul
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • Originally posted by dragostan View Post
      Erau acolo niste mesaje pe care le-a sters ticker intre timp. Nu iti era adresat mesajul
      Mi-ai luat o piatra de pe inima! Credeam ca m-am senilizat si nu mai stiu ce scriu si unde..
      Multumesc.

      Comment


      • Salut colegi, ce anvelope de iarna de buget imi recomandati? (225/45/17) bfgoodridge/kumho/nankang - genul asta, deoarece in ultimul an am facut vreo 6k -7k km cu totii(iarna +vara) si n-as vrea sa platesc prea mult pe anvelope cand voi face maxim 1.5-2k km pe iarna.
        '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

        Comment


        • Falken HS449. Cred ca ofera cel mai bun raport calitate-pret de pe piata.
          Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
          Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
          ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

          Comment


          • Tot mai bantui pe jurnale in cautarea unor informatii in vederea achizitionarii unor anvelope de iarna pentru un CRV, 225 65 R17. Inca sunt indecis daca sa iau si jante. La un moment dat ma gandeam sa iau crossclimate, dar nu stiu daca merita, sunt bune, sigure etc? Din partea posesorilor doar vorbe bune am gasit. Pareri, sugestii, idei?

            Comment


            • Mersi mult Dragostan. Ptr ca fac foarte putini km iarna(am masina de servici) nu vreau sa dau mult pe ele.
              A avut cineva experienta cu debica frigo 2 pe dimensiuni mari ? Eu am tot folosit la loganuri si au mers bine, sunt apx 280-290 ron bucata.
              '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

              Comment


              • Este sufcient sa ai nevoie, de acel -1m dat de niste cauciucuri bune, 1 data in primul km sa merite cei 50 de lei dati in plus ( scapi de daune materiale sau evitat un pieton cascator de gura )
                EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                Del Sol '94 ESI
                CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                BMW Z4 '03 Titan Silver

                Comment


                • Originally posted by horean View Post
                  Tot mai bantui pe jurnale in cautarea unor informatii in vederea achizitionarii unor anvelope de iarna pentru un CRV, 225 65 R17. Inca sunt indecis daca sa iau si jante. La un moment dat ma gandeam sa iau crossclimate, dar nu stiu daca merita, sunt bune, sigure etc? Din partea posesorilor doar vorbe bune am gasit. Pareri, sugestii, idei?
                  Eu am pus cross climate la ultimile 3 masini si din partea mea numai de bine, probabil ca și la următoarea voi vinde cauciucurile de vara cu care vine și pun CC-uri.

                  2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                  Ex:
                  2014 Honda Civic Executive
                  2011 Honda Civic GT

                  Comment


                  • Multumesc.

                    Comment


                    • Originally posted by pretorian View Post
                      Este sufcient sa ai nevoie, de acel -1m dat de niste cauciucuri bune...
                      sau mergi cu 1 km/h mai incet
                      Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                      '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                      Comment


                      • Originally posted by Spoon View Post

                        sau mergi cu 1 km/h mai incet
                        Sunt sigur ca asa face toata lumea
                        EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                        Del Sol '94 ESI
                        CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                        BMW Z4 '03 Titan Silver

                        Comment


                        • Am luat pentru CR-V Nokian WR SUV 3. Revin cu impresii dupa montaj si kilometri. Sunt convins ca vor fi mai bune decat fostele Pirelli SottoZero 3.
                          '16 Honda Civic Sedan 1.8 M/T
                          '07 Honda CR-V 2.0 M/T

                          Comment


                          • Salut !

                            Trebuie sa imi iau si eu niste anvelope de iarna, cat de curand.

                            Masina: Accord CL7

                            Dimensiune: 205 55 16

                            Sunt OK Debica Frigo HP 2 ?

                            Iarna trecuta am avut niste pingele pe 17, destul de uzate - dar "de marca"
                            Plus placute destul de uzate pe fata.
                            Acum le-am schimbat

                            MI-a dat la un moment dat un idiot emotii, cand efectiv s-a aruncat pe trecere - eu avand in jur de 65 Km/h pe ploaie- Pe Calea Grivitei.

                            M-am oprit la 2m de el, el fiind in lateralul masinii - dreapta. NU in fata ei.
                            Desigur ca m-am luat un pic de el, ca e "kamikaze"

                            Pierdusem aderanta pe roata fata dreapta, de la un canal aflat la 10 m de trecere - cauciul acela fiind si cel mai uzat.

                            Comment


                            • Da, sunt destul de ok, mi se pare ca au clasa B pe ud. Iar probabil in ~250lei nu cred ca gasesti ceva mai ok.
                              The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                              https://www.instagram.com/iamrusu/

                              Comment


                              • viking costa vreo 200lei
                                Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                                '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                                Comment

                                Working...
                                X