13 Civic 1.8L - Probleme setare pilot automat

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• 13 Civic 1.8L - Probleme setare pilot automat

Salut, in urma cu ceva timp am constatat ca nu se mai poate seta pilotul automat prin urmare am fost la reprezentanta pentru o constatare. In urma verificarilor nu au reusit sa ma ajute cu un raspuns ferm, la diagnoza nu au iesit erori si singura recomandare a fost sa schimb calculatorul de la motor urmand ca ei sa continue investigatia dupa aceasta. Solutia mi s a parut cam scumpa si de aceea as vrea sa mai cer o parere. Cunoasteti un electrician bun in Bucuresti care poate s a mai intalnit cu aceasta problema?

Multumesc!
    Last edited by hondatu; 09-07-21, 19:08.

Pai ce masina este? Sau vorbim de pilotul automat la Boeing? Acolo e simplu..
    Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
    Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
    Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

Comment

Scuze,am uitat sa mentionez este vorba despre o Honda Civic din 2013, motor 1.8L, benzina.
      Multumesc!
      Last edited by hondatu; 09-07-21, 19:07.

Comment

Salut,

Am reusit sa ma programez la Asko si nenea Dan a rezolvat problema cu 15 eur. Deci in alte parti se poate doar trebuie sa intalnesti omul potrivit. Switch ul de la pedala de ambreaj nu mai facea contact si a trebuit inlocuit. De la 8000 de lei cat au cerut cei de la Honda Nord la 15 eur cat cost acel switch este o diferenta considerabila de bani si de experienta.

Comment

Working...
        X