yobit yobit.net hitbtc digifinex fal baktır
iphone Mirroring pe tableta CRV model 2015 - Hondafan

iphone Mirroring pe tableta CRV model 2015

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• iphone Mirroring pe tableta CRV model 2015

Stie cineva cum se poate face Mirroring de pa iPhone (ex waze) pe tableta de la CRV MODEL 2015, in timp ce masina merge?
    Sau cum se poat instala aplicații, de ex Waze?

E topicul ăsta: https://hondafan.ro/forum/forum/aria...-android-4-0-4
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Multumesc KMR!
      Dau feedback dupa ce urmez pașii.

Comment

Mie mi s-a instalat ultimul Firmware pentru navi si ultimul Android ( la Asko) si aleluia, nu mai merge nimic altceva decat ce are si ce da Honda ca posibil de instalat ( adica mai nimic)
        Nu mai mergea bine unitatea, se pierdea semnalul GPS, se reseta... si inghetza harta Garmin... am facut milioane de resetari dar nimic.
        Bun, dupa instalari merge brici dar doar ce e instalat original, aleluia mirroring sau waze.
        Asta este...
        CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T

Comment

Se poate face downgade la FW?
          si eu am facut upgrade la Asko

Comment

Originally posted by gabiH View Post
            Se poate face downgade la FW?
            si eu am facut upgrade la Asko
            Ma tem ca nu. Tot la Asko trebuie intrebat, la domnul Dan, vrajitorul chestiilor electrice si electronice de acolo. El stie tot ce se poate si ce nu se poate.

Comment

Dan ti-a instalat waze pe FW vechi?
              am ncercat soluția light: sa mirrorez app de pe iPhone in timpul mersului dar cand apăs simultan power-menu-eject sau power-menu-brithness intru intr-un meniu cu app history

Comment

Originally posted by cerevelu View Post
                Mie mi s-a instalat ultimul Firmware pentru navi si ultimul Android ( la Asko) si aleluia, nu mai merge nimic altceva decat ce are si ce da Honda ca posibil de instalat ( adica mai nimic)
                Nu mai mergea bine unitatea, se pierdea semnalul GPS, se reseta... si inghetza harta Garmin... am facut milioane de resetari dar nimic.
                Bun, dupa instalari merge brici dar doar ce e instalat original, aleluia mirroring sau waze.
                Asta este...
                Bine ca nu i-am dat si eu update. Am fost tentat . Am root facut si waze instalat. Am instalat si apkpure si am incercat update la waze, dar nu vedea hartile. Am revenit la varianta care mergea. Am instalat si youtube, dar ori a fost placebo, ori se misca greu unitatea cu google play services si youtube. Chiar si camera mergea in frame-uri. Am dezinstalat tot, in afara de waze si apkpure.

Android auto sau apple carplay nu va place, asta in detrimentul waze-ului instalat pe consola? Mie mi se pare mult mai fain waze de pe android auto comparat cu cel instalat direct pe unitate, mai ales la drum lung. E doar o parere.
                '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

"Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

Comment

Apple CarPlay ar fi super! Se poate instala? Am vazut ca e preinstant pe modele 2018.

Comment

Dan ti-a instalat waze pe FW vechi?
                    Da, am avut pe 2 CR-V waze instalat de Dl Dan si mergea super bine, jos palaria. E un maestru.

Comment

Originally posted by Sheva_C View Post

Android auto sau apple carplay nu va place, asta in detrimentul waze-ului instalat pe consola? Mie mi se pare mult mai fain waze de pe android auto comparat cu cel instalat direct pe unitate, mai ales la drum lung. E doar o parere.
                      Sigur, absolut, waze instalat pe unitatea Navi este un waze vechi, inferior din toate punctele de vedere noilor versiuni.
                      Sa nu uitam ca pe Navi avem instalat un Android foarte vechi si mic, patru si ceva, cu resurse de tot rasul, sub 1 Gb de memorie RAM si maxim 8 Gb de memorie ROM... este o rusine.
                      Orice am face nu merg ultimele aplicatii, ci doar cele de la http://www.cmdroid.com/
                      Daca instalati youtube de acolo va merge, ati instalat ceva mai nou si de aceea cred ca nu a mers.
                      Oricum la mine aleluia, cu ultimul firmware nu mai merge nimic.

Comment

Da, am avut pe 2 CR-V waze instalat de Dl Dan si mergea super bine, jos palaria. E un maestru.
                        Da, si eu, doar ca mi se pare mai lent waze pe unitate fata de waze de pe android auto. Nu stiu cum e la apple, dar aplicatia android auto pe telefon se instaleaza de pe net. Nu il gasesti in google play; nu stiu de ce nu apare pe romania. Odata instalat, cuplezi telefonul prin cablu in usb-ul de sub display si isi face imperechere cu unitatea masinii. Mi se pare f util, si eu l-am descoperit recent.

Comment

Android auto sau Apple CarPlay sunt disponibile pe modele CRV > 2018 😡 Nu stiu daca se pot instala pe modele eg 2015

Comment

Sigur, absolut, waze instalat pe unitatea Navi este un waze vechi, inferior din toate punctele de vedere noilor versiuni.
                            Sa nu uitam ca pe Navi avem instalat un Android foarte vechi si mic, patru si ceva, cu resurse de tot rasul, sub 1 Gb de memorie RAM si maxim 8 Gb de memorie ROM... este o rusine.
                            Orice am face nu merg ultimele aplicatii, ci doar cele de la http://www.cmdroid.com/
                            Daca instalati youtube de acolo va merge, ati instalat ceva mai nou si de aceea cred ca nu a mers.
                            Oricum la mine aleluia, cu ultimul firmware nu mai merge nimic.
                            Youtube mergea (instalat prin apkpure; e un filmulet foarte ok pe youtube cu instructiuni), dar mi s-a parut ca se misca foarte incet unitatea; foarte greu trecea de la un display la altul. Cum am mai zis, am decis sa pastrez waze-ul (ala vechi ), dar sa folosesc mult mai des android auto (are spotify, tidal, tunein radio). Si camera incepuse s-o cupleze mai greu cand bagam marsarier.

Android auto sau Apple CarPlay sunt disponibile pe modele CRV > 2018 😡 Nu stiu daca se pot instala pe modele eg 2015
                            Cred ca ai dreptate. Nu stiu daca poate fi facut vreun upgrade a.i. sa mearga android auto si pe modele mai vechi. De exemplu, stiu ca la mazda poti face update la unitate pt modelul pre-facelift, 2018 (costa in jur de 300 eur si se face la reprezentanta; enorm de mult mi se pare si cred ca ar fi fost o mare bila alba sa se faca gratis, dar de... lumea de azi) si ai parte de android auto sau apple carplay.

Comment

Working...
                            X