Navi aftermarket FN2

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Navi aftermarket FN2

Salut ,

Cine imi recomanda o navigatie/multimedia sistem pentru FN2 ?
    Preferabil cu android , procesor de sunet dedicat , bluetooth , 2x usb.

eu ma tot uit la un 2din android de la joying mai ales ca acum au scos si update la android 6.0.1
    https://www.carjoying.de/android-6-0...id-stereo.html
    Last edited by M4R1U5; 15-05-17, 20:02.
    sigpic

Comment

Si eu ma gandeam sa schimb Radio OM de pe type S-ul meu si sa pun unu 2din. Ma gandeam sa cumpar masca de adaptare de pe ebay (45 $) iar restul cablaj (pentru comenzi volan si radio) + unitate 2din de aici:
      https://edotec.ro/jvc-kw-r510ey-radio-cd.html
      Mie nu imi trebuie android (am telefon), am nevoie doar de bluetooth.
      App. tot la cei de la edotec.ro gasesti kit complet si pot sa ofere si montaj prin parteneri.
      Vreau si eu pareri si sper ca am si ajutat.
      Multumesc.

Comment

Si eu as fi interesat. Am intrebat in 2 locuri in C-ta si merg doar pe edotec. Asko ar aduce si parrot, care am inteles ca e superior, dar din niste discutii pe http://www.hondafan.ro/forum/showthr...ic-sedan/page5, am inteles ca parrot-ul are un android mai vechi. Stiu un prieten cu edotec si e foarte multumit. Inca nu stiu ce sa fac si nu stiu daca masca adaptoare e originala, daca are aceeasi textura ca bordul FN2 din 2010. De cati inchi ar trebui sa fie?
        Joying pare interesant. Ce firma e? Cum se procedeaza cu garantia? Am vazut la contact ca prefixul ar fi de China.

L.E.: Am inteles ca display-ul care s-ar potrivi ar fi de 7".
        Last edited by Sheva_C; 26-05-17, 23:25.
        '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
        '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
        Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

"Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

Comment

Pe un forum a dezvoltare Android lumea lauda Joying. In topicul mentionat am pus niste linkuri si informatii legate de el. Experienta practica nu am cu el.

In schimb, am cu Honda Connect. Trebuie sa admit ca nu e pedeoparte perfect dpdv soft (ca la hard e incet), si versiunea sa de Android 4.0.4 penalizeaza anumite aplicatii (ruleaza un Waze destul de vechi si buggy). Eu spun ca nu trebuie sa fie cel mai recent Android, doar sa fie relativ stabil. Daca nu ma insel Android 4.4 inca detine 20% din piata deci va fi suportat ceva vreme de aplicatii.

Comment

joying au depozit pt europa in germania si am inteles ca sunt destul de tari la partea de suport. unitatile sunt destul de performante majoritatea au 2gb ram si procesoare intel pus ca au facut update la android marshmalo 6.1 si gasesti la ei cablajul pt comenzile pe volan
            sigpic

Comment

As evita cele cu procesor Intel, sunt pe alta arhitectura (x86 in loc de ARM) => suport redus pentru aplicatii. Dar nu penalizeaza cu atat mai mult disponibilitatea aplicatilor ca si versiunea Androidului, deci se compenseaza. Doar sa nu fie un Intel cu Android 4.0.4

Comment

Parrot arata bine, dar are Android 2.3. Nu stiu daca cei de la Honda pot da mai multe informatii decat gasesti pe site-ul parrot.
                Ecranul e de 6.2", nu stiu cum ar intra fara sa se vada urat.
                '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

"Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

Comment

Working...
                X