Becuri xenon CR-V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Becuri xenon CR-V

    Salut,

    Astazi unul din bencurile xenon a inceput sa lumineze roz.
    Din cate am cititi pe forum inseamna ca este pe duca si ca ar trebui schimbate ambele becuri.

    Va rog sa ma ajutati sa inteleg ce tip de bec xenon ar trebui sa cumpar.
    Din cate cred am nevoie de un bec tip D2S cum ar fi D2S Night Breaker Unlimited.

    Este corect tipul de bec indicat mai sus? Ar trebui sa tin cont si de alt aspect?

    Nota: Honda CR-V 2008, AT, 2.0, benzina.

    Multumesc.

  • #2
    Nu merge la Unlimited, e mai scump si se duce ceva mai repede. Un Osram Xenarc D2S de echipare originala (4300k) e ok.
    http://www.emag.ro/bec-auto-xenon-pe.../pd/DM2LLBBBM/
    "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

    Comment


    • #3
      Multumesc pentru promptitudine.
      Am pe un Peugeot 307 becuri xenon luate de pe Ebay si le-am schimbat o data in 7 ani.

      Ceva de genul http://www.ebay.com/itm/2X-35W-D2S-D...Poe_6A&vxp=mtr nu ar merge?

      Acum la 270 ron setul voi alege varianta sugerata de tine. Insa la 450-500 ron setul imi face cu ochiul varianta de pe Ebay.
      rippo
      Junior Member
      Last edited by rippo; 13-06-16, 16:47.

      Comment


      • #4
        Pentru putin. O fi competitiva piata US dar chiar 5 dolari un xenon e ..., nu stiu. Chinezarii de citeva zeci de lei sint si pe la noi.

        Anul trecut gasisem la 500 de lei gasisem in US pentru a mea set complet de LED interior-exterior inclusiv Xenon Low Beam 5000k dar vinzatorul parc-a intrat in pamint ))
        Asa ca am pus Osram si mai vedem cu restul.
        "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

        Comment


        • #5
          Eu la 3 ani imi cumpar alte becuri noi si le vand pe cele vechi ca sh

          Comment


          • #6
            Salut. Trebuie sa schimb si eu becurile xenon la Accord-ul CU3 din dotare (cel din dreapta lumineaza roz o perioada, dupa care se stinge). Ce imi puteti recomanda pentru schimb (sa lumineze cel putin la fel de bine, daca nu mai bine decat cele OEM)?

            Comment


            • #7
              Incearca la Emag
              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

              Comment


              • #8
                Philips XtremeVision Gen2 150+.
                -------------------
                There is no point of having if you can't share.

                Comment

                Working...
                X